Skocz do zawartości

Zglasnianie sie radia czy to moze byc alternator?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Nie wiem gdzie lepiej bedzie pasowal ten temat, tutaj do silnika diesla czy na Car-audio?

 

Mam taki objaw, ze powyzej 50-70 km/h wyraznie zglasnia sie radio (o jakies 30%),

Bledow na kompie nie ma, po za tym tajemniczym P0070 (czujnik powietrza otoczenia), o ktory juz pytalem na forum.

Dodatkowo czasami na zimnym silniku, przy odpalaniu w koncowej fazie krecenia (silnik prawie zalapuje) sluchac cos jakby na 0,5 sekundy lekki swist. Ten halas slychac tylko przy otwartych oknach.

 

Tak sie zastanawiam...

Czy to moze byc objawem padajacego alternatora?

 

 

Przeszukalem na forum watki dotyczace alternatora ale tam zawsze jest problem z odpalaniem a u mnie odpala dobrze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Radyjko ma funkcję podgłaśniania wraz ze wzrostem prędkości, a więc....instrukcja obsługi wyjaśni to zjawisko :?:;)

Dzieki za odpowiedz ale to nie jest chyba to, jezdze tym autem od ponad 2,5 roku i wczesniej tak nie bylo.

Czytalem o tym.

 

Taka automatyczna funkcja moze jest w Zafirze wersja Elegance ale ja mam prawie golego diesla w wersji Comfort (bez komputera) i tam takiej funkcji raczej napewno nie ma.

Niemniej poszukam tez w tym kierunku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

to moze napisz jakie masz radio

i przeczytaj instrukcje do niego

a nie gdybasz

Dzieki Gawlak za odpowiedz, no zastanawiam sie niestety;) Czy to jest problem z radiem (co prawie calkowicie wykluczam) czy czy raczej chodzi o alternator.

 

Planuje wyjaz na pare dni i bedzie niefajnie jezeli Zoska rozkraczy sie w trasie.

 

Radio mam fabryczne, sprawdze jutro i podam model

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Taka automatyczna funkcja moze jest w Zafirze wersja Elegance ale ja mam prawie golego diesla w wersji Comfort (bez komputera) i tam takiej funkcji raczej napewno nie ma.

Komputer nie obsługuje radia.

Taka funkcję posiada radio.

Do radia dochodzi sygnał predkości pojazdu z ABS-u ( sygnał "weg"), który wraz ze wzrostem predkości powoduje pogłaśnianie radia.

Nic sie nie psuje. Wszystko działa tak jak powinno.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nic sie nie psuje. Wszystko działa tak jak powinno.

Macie racje, poczytalem troche o tym sygnale WEG z ABS i to faktycznie jest to.

 

Niemniej cos jest nie tak bo to jest nagle zglosnienie przy 50 km/h.

Cos jakby radio sie nie zglasnialo od 0 do 50km i nagle wskakiwalo na glosnosc prawidlowa dla 50 km/h. Pewnie konczy sie ABS albo przekaznik.

 

Najwazniejsze, ze to nie alternator.

Dzieki za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności