Skocz do zawartości

przy rozruchu szarpie silnikiem


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Cześć Wszystkim :wesoly:

 

Kupiłem Opla Kadetta 1,4i w wersji Caravan i mam kilka pytań odnośnie tego auta ,proszę o wyrozumiałość :beer: :

 

-przy rozruchu rozrusznik szarpie całym silnikiem ,dodam że odpala od razu ,ale czy to jest normalne ?

- jak odpalę i śmigam wszystko jest ok ,ale np na swiatłach ,na wolnych obrotach potrafi sie zaksztusić i zapala sie zółta kontrolka silnika , wtedy tez zauważyłem ze zaczyna lekko kopcić przy dodawaniu gazu . Może wiecie co to jest ? sonda ?

- predkosciomierz skacze przy 60km/h i cyka , jak sie do niego dostać ?

-chce kupić do Opelka hak holowniczy ,czy do kombi pasuje hak od innych modeli ?

 

Ogólnie nie wiedziałem że kadett może być aż tak fajnym autkiem :beer: ,chce go dopieścić technicznie i mieć te kilka jak nie dłużej lat . Budę i środek ma prawie idealną , pozdr... i bedę wdzięczny za pomoc :beer:

 

poprawiłem tytuł/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

przy rozruchu rozrusznik szarpie całym silnikiem

Sprawdził bym poduszki te od skrzyni też

zapala sie zółta kontrolka silnika

z czytaj błędy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lord_wiader

Budę i środek ma prawie idealną

A sprawdziłeś dobrze podłoge i mocowania wahaczy?

predkosciomierz skacze przy 60km/h i cyka

Na 99% linka do wymiany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dzieki za odp. :wesoly: . poduszki sprawdzę , o lince też myslałem ze będzie do wymiany ,ale jak się ją wymienia ? jak sie dostać do niej ?

 

Podłoga jest idealna ,auto wiekszość życia stalo w niemieckim garazu ,a starszy pan Helmut :beer: w weekendy nim wyjeżdzał , podobnie miał w polsce , też garaż i też u dziadka .

 

[ Dodano: Czw Lip 02, 2009 14:21 ]

Własnie odczytałem kody i wyszedł tylko jeden błąd :

35 Zawór regulacji prędkości obrotowej biegu jałowego lub jego obwód; brak (lub zła) regulacji biegu jałowego (GM Multec, Bosch Motronic)

 

I teraz jak to sprawdzić i usunąć ?

 

To jest silnik krokowy ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

To jest silnik krokowy ?

wyczyść ,wymyj i uważaj na uszczelniacz

na forum jest jak się za to zabrać

a z licznikiem no nie mam fotek a tak to ciężko mi wytłumaczyć

odkręcasz osłonę kierownicy,następnie osłonę z przełącznikami (dwie śrubki góra i dwie na dole przy kolumnie)

jak zdejmiesz osłonę to zegary są przykręcone na górze dwoma śrubkami

linka jest podłączona na zatrzask ( nie przykręcana)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ok dzieki wielkie ???

 

Silnik krokowy wymontowałem i rozebrałem , wygląda nieciekawie wiec jutro raczej kupie nowy ,przy okazji linkę ??? . Pod obudową filtra nie byo żadnej uszczelki ,to tak ma być ? Raczej powinna być .

 

Mam pytanie czy lekkie zaolejenie monowtrysku to normalka ? na co zwrócić uwagę , co przeczyścić ?

 

Pozdr...

 

Chyba kupię książkę , bo zasypię Was pytaniami ;p

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profilaktycznie popsikaj wtyczki przy ECU(komputerze silnika) jakimś kontakt sprayem, znajdziesz go przy nogach pasażera, na słupku pod schowkiem(w plastiku są 2 kołeczki, wyciągasz je, zdejmujesz uszczelkę z drzwi w tym miejscu i zdejmujesz osłonę ECU)

 

Chyba kupię książkę , bo zasypię Was pytaniami

Polecam wydawnictwa AUTO, jest w niej dokładnie opisany twój motor(1,4i = C14NZ) ;p

 

Mam pytanie czy lekkie zaolejenie monowtrysku to normalka ? na co zwrócić uwagę , co przeczyścić ?

norma, nie jest to nowy silnik i odma coś wypluje.

Pewnym rozwiązaniem jest założenie na wąż z odmy dodatkowego filterka, wtedy odpinasz ją od dolotu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności