Skocz do zawartości

.Falowanie obrotów


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

ale tylko na początku przy rozruchu i do tego gdy na zewnątrz jest ciepło,bo gdy zimno to prawie wcale nie falują im cieplej tym gorzej szczególnie powyżej 20 stopni

 

Po około trzech minutach gdy autko przełączy sie na gaz jest spokój wtedy ruszam...pomaga też przygazowanie kilka krotne..... ale jak przygazowuję(na postoju)to pedał gazu działa ale jakby z takim lekkim opóżnieniem(1 sekundowym),taka reakcja opóżniona trochę.

Przy ponownym rozruchu np po godzinie jest dobrze ale już po np 8 godzinnym(po pracy) już nie.

 

Ktoś mi powiedział żebym wymienił filtr powietrza,hmm ale co ma jedo z drugim do czynienia? a i jeszcze ktoś drugi że może świece do wymiany bo moze nagar na nich jakiś i jak auto sie rozgrzeje jest ok,co o tym myslicie?

 

Swiece nie wymieniane od około 15 tys,a filtr 25 tys.

Za porady z góry dziękuję.Wiem że ten temat był poruszany ale proszę o ponowną analizę z Waszej strony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Batman1987

Wyczyść krokowca, może nic nie pomoże, ale napewno nie zaszkodzi. Filtr mimo wszystko już jest do wymiany, także jak chcesz zaoszczędzić na paliwie, to go zmień. A świece możesz poodkręcać i przeczyścić delikatnie drucianką. Prz okazji możesz ocenić ich stan.

pozdrawiam :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wymień czujnik temperatury powietrza dolotowego IAT.

Ten w rurze, za filtrem powietrza.

Po wymianie czujnika, zdejmij na kilka minut klemę z aku, żeby zresetować kompa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

czujnik temp powietrza dolotowego za co jest odpowiedzialny?

 

A i zapomniałem o jeszcze małym mankamencie moze jedno z drugim jest zależne:samochód odpala za drugim albo trzecim razie,kręci...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Uzupełnij profil o symbol silnika i rocznik auta.

czujnik temp powietrza dolotowego za co jest odpowiedzialny?

Za temperaturę zasysanego powietrza do kolektora ssącego i obliczenia na tej podstawie razem z panującym podciśnieniem w kolektorze ,prawidłowej masy zasysanego powietrza.

Co wiąże się z dawkowaniem paliwa.

A i zapomniałem o jeszcze małym mankamencie moze jedno z drugim jest zależne:samochód odpala za drugim albo trzecim razie,kręci...

Nie musi mieć związku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam serdecznie ! Mam prawie ten sam problem,a mianowicie nie rownomierne obroty na biegu jałowym,wyczysciłem silnik krokowy bo powiedziano mi ze to na pewno to ale niestety moze troche sie uspokoiło ale dalej faluje.Później mi powiedziano ze to zawór egr wymieniłem na nowy i jest gorzej przy tym wszystkim zapala sie żółta kontrolka ilustrująca silnik,czytajac to co piszecie to moze to filtr powietrza bo mam zamontowany stożkowy ?!prosze o porade z góry dzieki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Ja mam podobny aczkolwiek inny problem właśnie z tym silnikiem. Mianowicie w mieście gdy na krótko zgasisz silnik(około 15 minut i mniej) potem kontynujesz jazdę to przy zmienie biegów obroty nie opadają po puszczeniu pedału gazu tylko rosna do pewnego poziomu( jakies 250 obrotów wiecej) i dopiwro opadają,lubnjak wrzucisz kolejny bieg. Czym to może być to spowodowane?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności