Skocz do zawartości

Żarówki postojowe-Oma B xenon


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Dzisiaj majac wolną chwile pomyślałem sobie że wymienie żarówki świateł postojowych na diody co by świeciły bardziej białym światłem i lepiej sie komponowału z xenonami. Kupiłem diody i miałem zamiar przystąpić do montażu. Jednak po odkręceniu plastikowych osłon nad reflektorami bardzo się zdziwiłem :lol: Tam praktycznie nie ma dostępu !!! Zastanawiam sie kto to wogóle wymyślił :oops: Żeby wymienić żarówkę od postojówek lub długich trzeba chyba zdemontować cały reflektor :roll: Ja jak narazie pasuje i poczekam na lepszą pogode bo jeszcze troche zimno, ale jestem szczerze niezadowolony z rozwiązania jakie opel zafundował poczciwym urzytkownikom chcącym wymienić żarówkę :lol: Rozumiem że trzeba zarabiać na serwisie ale żeby aż do tego stopnia :) Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Bez przesady wymiana postojówki w omie nie jest jeszcze taka przerypana jak opisujesz. 8) H7 to już troche inna historia ale postojówka ... :?:!!!:oops::roll::):lol::lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Bez przesady wymiana postojówki w omie nie jest jeszcze taka przerypana jak opisujesz. 8) H7 to już troche inna historia ale postojówka ... :?:!!!:oops::roll::):lol::lol:

 

Postojówka jest jeszcze głębiej pod H7. Wydaje mi sie że do H7 jest lepszy dostęp niż do postojówki, ciężko jest z H7 tylko przez tą spreżynkę/mocowanie bo to cholerstwo ciężko założyć. A do postojówki to może i można sie dostać ale chyba tylko damskimi łapkami bo ja za cholere nie moge dać rady. Jak masz kolego jakieś pomysły jak sie tam sprytnie dostać to mnie oświeć bo mi sie pomysły skonczyły.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

zdj281cie130fy.jpg

 

Nie wiem czy w xenonie też jest regulacja światła z wcięciem czy nie ale mnie tylko ona skutcznie blokowała dostęp, przesunołem ją, i na czuja znalazłem postojówke potem łapiesz za plastik i wyciągasz bo są na wcisk :roll: wyjmujesz zamieniasz na wcisk zakłądasz, przesuwasz wajche i po robocie 8):roll:

 

Na fotce widać postojówke z oprawką i kawałek tej wajchy (lepszej nie zrobiłem bo nie wyjmowałem lapby z samochodu) :oops:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No widzisz kolego piszesz i nawet nie masz pojęcia o czym. Xenony są całkim inne niz zwykłe lampy. W xenonie jest system samopoziomujacy i wygląda to całkiem inaczej niż w zwykłej lampie. Jest dużo mniej miejsca. Jak wzuce foty to zobaczysz o co mi chodzi. Ty mogłeś tam wcisnąc ręke z aparatem a ja nie moge nawet ręki wcisnąc o aparacie nawet nie mówiąc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Fotka jest z komorki :roll: sama lampa nie różni sie zbytnio i jest tam ta wajcha jak od wycięcia :oops: Fakt, mea culpa zapomniałem o systemie samopoziomującym 8)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

no ja od prawie 3 miesiecy jezdze bez jednej postojowki :) Czeam az sie cieplej zrobi bo prze xenonach nie jest tk chop siup :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności