Skocz do zawartości

Miekki pedał hamulca.


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam. Zacznę od tego, że postanowiłem wymienić tylne przewody hamulcowe przy obu kołach ponieważ już za ciekawie nie wyglądały choć jeszcze nie przeciekały. Operacja powiodła się sukcesem. Przy okazji wymieniłem stary płyn hamulcowy który wyglądał tak gęsto, że przy odpowietrzaniu hamulców naciskając na pedał wcale on nie chciał wylatywać przez odpowietrzniki. Po poru minutach to znaczy 40 udało się odpowietrzyć cały układ i wylać ten stary brudny syf. Odpowietrzałem samochód cały chyba ze 3 razy i każde koło po 4 razy. Efekt jest taki, że mam miękki pedał hamulca. Przy mocnym naciskaniu na pedał gdy płyn nie chciał wylecieć przez odpowietrznik koło koła z pompy hamulcowej na dole koło serwa zaczął wypływać powoli płyn hamulcowy. Jeździłem tak około 2 tygodnie i później już przestał ubywać za parę dni zaczął s powrotem ubywać. Hamulce są ogólnie przed zmianą płynu takie same jak i wcześniej nic nie pomogło wymiana płynu na nowy i dobre odpowietrzenie. Czy to jest wina pompy, że już przepuszcza choć przed zmianą nie przepuszczała to znaczy, że nie ubywał płyn koło pompy i tez były słabe hamulce. Pedał wygląda tak: samochód nie zapalony pedał miękki na samym końcu dopiero robi się twardy, nic nie pomaga wciskanie go nawet 10 razy wraz miękki. Natomiast gdy nacisnę pedał hamulca i włączę jednocześnie silnik pedał opada do dołu i robi się jeszcze mię trzy czyli serwo działa. Chodzi mi o to, że pedał hamulca bierze bardzo późno czyli tak w połowie żeby zahamować autem ja się przyzwyczaiłem do tego ale jak komuś dam się przejechać to mówi, że mam słabe hamulce. Czego to jest wina pompy hamulcowej, że już przepuszcza. Zalany został płynem DOT 4. Silnik to C16NZ bez ABS.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DAROMV6

Jeśli masz wycieki między pompą a serwem to pompa może się i zapowietrzać

Usuń przyczynę wycieku i wtedy odpowietrz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja słyszałem że do starej pompy nie wlewa się nowego płynu,ale nie mam przekonania do tego. Ja miałem podobny problem po odebraniu auta od mechanika.( wymieniał amorki przednie ) kiedy auto odebrałem to już z miekkim chamulcem. Zwaliłem koło i okazało się że docisk chamulcowy się zawiesił na tulejach prowadzących ( były zardzewiałe) między tarczą a klockiem hamulcowym była przerwa około 1cm. Warto to sprawdzić, pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem że do starej pompy nie wlewa się nowego płynu

pogratulować komuś pomysłowości :)

bo wtedy np. niby w jaki sposób dokonywać okresowej wymiany płynu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Gość Anonymous

Ja mam pytanie odnośnie zacisków przedniego hamulca. Wczoraj sobie wykonalem regeneracje obu zacisków i wszystko mam juz gotowe do zalozenia. Teraz mam tylko pytanie jak poznac który to prawy a ktory to lewy zacisk?? ;) bo jak sciagalem to sie nie przyjrzalem a wiem ze jak sie zamieni przypadkiem zaciski to nie da sie odpowietrzyc ich pozniej. Jak powinny byc skierowane odpowietrzniki zaciskow po ich zamontowaniu zeby bylo OK?? bo nie chce ich zle zalozyc i bawic sie w ponowne sciaganie i zamienianie http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/wink.gif z góry dzięki za informacje i pomoc ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności