Skocz do zawartości

pedał sprzęgła i hamulca, cieżko chodzą


Gość pigmalion

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pigmalion

Witam, czy można coś zrobić z ciężko chodzącym pedałem sprzęgła ?? hamulec też ciężkawo się wciska, ale głównie to o sprzęgło mi chodzi. Jeżdżę innymi samochodami, nowszymi ale to sprawy nie wyjaśnia dlaczego u mnie chodzi ten pedał tak ciężko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę innymi samochodami, nowszymi ale to sprawy nie wyjaśnia dlaczego u mnie chodzi ten pedał tak ciężko.

Bo w tych innych-nowszych mogą być sprzęgła hydrauliczne, a u siebie masz na linkę (chyba). Ja zmieniłem linkę bo właśnie pedał ciężko chodził i skrzypiał/chrobotał podczas wciskania, a na nowej płynnie i leciutko.

pozdrrr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

 

Przyłączam się do tematu bo mam podobny problem w swojej asterce.

Przez właśnie ciężko chodzące sprzęgło druga linkę urwałem w ciągu roku. Sprzęgło wyglądało na czyste. Okładziny ok, "słoneczko" w ogóle nie przytarte. Łożysko ładnie chodzi.

 

Czy można coś podregulować? Czy może przerobić sobie dźwignie sprzęgła, żeby dużo łatwiej chodziło?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. właśnie kilka dni temu też wziąłem się za mocno chodzący pedał sprzęgła. ogólnie odkręciłem linkę z łapy na skrzyni, zrzuciłem z pedału sprzęgła - jest tam zaczep. sama linkę przesmarowałem dośc porządnie olejem maszynowym, a pedał rozebrałem, dokładnie wyciągłem z niego ośkę, po której pracuje, mianowicie z prawej strony pedała jest nakrętka na ośce zabezpieczona dodatkową zawleczką wkładana do ośki. po wyjęciu zawleczki i wykręceniu nakrętki ( u mnie klucz 15 nasadka ) delikatnie pobiłem małym młoteczkiem w ośkę i wyszła bez większego siłowania. pedał został na swoim miejscu - trzymała go sprężyna. ośkę wyczyściłem szmatką do nierdzewki, ale może być papier ścierny wodny np 500, wymyłem zarówno ośkę jak i tuleje w pedale i całość nasmarowałem smarem. przy wkładaniu ośki trzeba sobie pomóc młoteczkiem. całość skręciłem i chodzi jak marzenie aż żałuję, że tyle czasu na to czekałem. a co do pedału hamulca to tak jak przedmówca może serwo padło. pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zmieniałem ostatnio linkę jak mi się zerwała to pedał chodził leciutko. Nie mam do jego pracy żadnych zastrzeżeń. Dlatego nie wiem gdzie może być problem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. po ściągnięciu linki pedał u mnie też chodził luźno a mimo to.. skrzypiał i ciążko chodził. nie dużo pracy a efekt jest myślę, że nie ma co marudzić to jest jakieś 15 minut więcej pracy w końcu i tak przy wymianie linki ściągasz linkę z pedału.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro zabieram się za ten pedał który mi skrzypieć zaczął no i przesmaruję linkę. Powiecie mi może jak ma być ustawiona linka żeby mi sprzęgła nie spaliło tzn. wyczytałem, że ma być linka luźna jak pedał jest nie wciśnięty. Prawda to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności