Skocz do zawartości

Xenony do Signum/Vectra C jAk podłączyć


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Jestem tu nowy więc witam wszystkich.

Chciałbym zamontować xenony do mojego signum.Mam zwykłe lampy Zakupiłem reflektory AFL z doświetlaniem zakrętów.

 

Mam takie pytanie.

 

Czy może mi ktoś podać schemat wtyczki do reflektora xenonowego i schemat wtyczki do reflektora zwykłego.

Po podłączeniu reflektora xenonowego kierunki, światła postojowe, długie działaja nie palą sie tylko xenony.(Światła mijania)

Wtyczki wyglądają tak samo i pasują ale lampa xenonowa wykorzystuje dodatkowo piny 9 i 10.

W lampach zwykłych Pin 9 i 10 są puste.

 

W lampie xenonowej pin 10 własnie idzie do balastu razem z pinem 3. Wydaje mi sie, że w lampie zwykłej światła mijania działają na pinie 1(masa) i 3. W xenonowej na pinie 3 i 10. Moze Pin 10 to oddzielna masa dla balastów.

 

Pin 9 natomiast idze do żarówki dośwetlenia zakrętłów oraz do przesłony soczewki (bixenon??) .

 

Chciałbym je jakoś podłączyć ale do końca nie wiem jak.

 

Z góry dziekuję za pomoc.

 

Także jak ktoś ma jakieś schematy do lamp zwykłych, xenonów, samopoziomowania proszę o pomoc.

Albo ktoś montował takie lampy i wie co i jak.

 

Dziekuję i Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem czy to tak poskaladasz

bo tak jak juz wykumales styki na kostkach sa inne

a to wlasnie dlatego ze jest samopoziomowanie (komp tym sterujacy) i to doswietlanie zakretow - i tu sa 2 rodzaje: albo sygnalz maglownicy albo sygnal z kolumny kierowniczej i tez sterowanie tym na kompie

no i przedewszystkim do zwyklych reflekotrow prad idzie prosto na zarowka

a tu napiecie nei idzie na palnik tylko na przetwornica tym sterujaca i z tamtad dopieor do reflektora - nie piszesz nic o niej - masz je wogole???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wydaje mi sie że wszystko mam. W lampę (pod spodem) wpina sie dwa"komputerki, centralki". Jeden to balast, a drugi to komputer AFL, wiec wydaje mi sie ze wszystko jest.

Do lampy wpina sie tylko jedna wtyczkę na 10 pinów, taka sama jak w zwykłych lampach tylko lampa AFL ma wszystkie 10 pinów zajęte a zwykła lampa tylko 8 przewodów.

Nic więcej do lampy podpiąć nie można.

 

Dlatego potrzebuję schematów obu wtyczek. Tak jak myślałem te puste piny 9 i 10 potrzebują jakiegoś podłączenia. Na pin 10 dałem masę i + na pin 3 i lampa zaczęła świecić(xenon) ale mrugał nie wiem może dlatego, że robiłem to na prostowniku.

 

Wtyczka w lampie xenonowej wygląda następująco:

PIN:

1. Masa

2. Przewód do długich (+)

3. Przewód do balastu (+?)

4. Postojowe (+)

5. Kierunek(+)

6. przewód do komp AFL

7. przewód do komp AFL

8. przewód do komp AFL

9. Przewód do żarówki doświetlenia i do silniczka przesłony w soczewce xenonu- bixenon?)

10. Przwód do Balasu (dodatkowa masa??)

 

I teraz potrzebuje schematu zwykłej lampy. Muszę wiedzieć gdzie ida przewody w lampie z pinów 6,7,8.

Wtyczka w zwykłej lampie:

1. Masa

2. Przewód do długich(+)

3. Przewód do świateł mijania (+)

4. Postojowe (+)

5. Kierunek (+)

6. ??

7. ??

8. ??

9. pusty

10. pusty

 

Plus skąd idą przewody z samochodu do wtyczki zarówno w lamie zwykłej jak i AFL.

 

Także jak ktoś ma jakieś schematy bądź wiedzę proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam :mrgreen: Miałem podobny problem jak Ty , miałem zwykłe lampy i postanowiłem zamontowaćsobie bi-xenon kopiłem nowe orginalne lampy podłączyłem je i tu pojawił się problem wszystko działało poza xenonem po włączeniu świateł zapalały się na chwilke i gasły ale dowiedziałem się że trzeba przeprogramować body komputer aby nie wykrywał spalonej żarówki gdyz po włączeniu świateł układ naipierw sie diagnozuje a po tym odłącza napiecie i wykrywa to jako spaloną żarówke . Są też jeszcze 2 opcje pozbycia się tego efektu wlutowanie 5W żarówki w układ zasilający lub jeśli to nie pomoże Warning Canceller to jest zestaw zakłuceniowy można go kupićna allegro jest on przewidziany pod xenon typu HID ale na orginalnych przetwornicach też działa . A co do brakujących 6,7,8, to masa i regulacja świateł góra dół . Modułów skrentu nie podłączysz gdyż nie ma przewodów wysterowania z przekładni kierowniczej są one tylko w samochodach które miały fabrycznie zamontowany xenon .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wydaje mi sie że wszystko mam. W lampę (pod spodem) wpina sie dwa"komputerki, centralki". Jeden to balast, a drugi to komputer AFL, wiec wydaje mi sie ze wszystko jest.

 

to jest bardzo trudna sprawa, tu masz cały wątek (16 stron): http://forum.vectraklub.pl/index.php?showtopic=17802&st=300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość DAMIANnnn

Witam Panowie mam taki problem zalozylem sobie zamiast H7 bi xenony AFL do signum z 2003r zalozylem to tak ze wyjolem wtyczki ze swoich starych lamp odwrocilem wtyczke by pasowala na te koleczki we wtyczce mase podlaczylem do przetwornic i zaswiecily normalnie tak ze dziala mi wszytko po za doswietlaniem zakretow czyli mam kierunki mam postojowe mam krutkie xenon dlugie mam z H1 i mam tak jak nie mam przelaczonego zaplonu i dam na dlugie to slychac przeslone i mam dlugie z xenonow jak wlacze zaplon juz mi sie przeslony nie podnosza tak samo jak zapale juz mi sie przeslony nie podnosza powiecie mi co jest powodem ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności