Skocz do zawartości

padl alternator po wymianie rozrządu


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam. Jestem tutaj nowy i potrzebuje szybkiej porady. Ostatnio wymienilem rozrzad w swojej omedze B 2.0 16V, po wyjechaniu od mechanika auto

dziwnie cicho "gwizdało", (gwizd ten byl glosniejszy wraz z rosnacymi obrotami silnika). NIe bylo to jakis niepokojacy dla mnie gwizd a raczej przyjemny dla ucha. Po przejechaniu kilku czy kilkunastu km samochod stanał i zapalila sie kontrolka od akumulatora (nawet przy wyjetych kluczach ze stacyjki). Mechanicy stwierdzili usterke alternatora. W zwiazku z tym mam pytanie, czy przy wymianie rozrzadu mogli cos zle zrobic przez co alternator ulegl uszkodzeniu??? Jestem laikiem w tych sprawach ale jezdze tym autem juz 5 ty rok i wczesniej nie "gwizdało" nawet po 2 poprzednich wymianach rozrzadu. Prosze o jakies porady, bo jesli to mechanicy popelnili blad to bede chcial im to jakos udowodnic..

Czekam na wasze doswiadczenia i porady.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wymiany rozrządu nie ma konieczności demontażu alternatora.

Samo gwizdanie może być spowodowane ocieraniem elementów - np rolką o osłonę, czy ew. padającym którymś łożyskiem. Jak było w Twoim przypadku?

A to:

zapalila sie kontrolka od akumulatora (nawet przy wyjetych kluczach ze stacyjki)

może świadczyć np o uszkodzeniu diody w mostku

przy czym raczej nie powinien po kilku km zgasnąć, chyba że usterka była wcześniej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

dziwne bo kontrolka od akumulatora gasla wtedy gdy przekrecalem kluczyk w prawa strone na probe rozruchu, a zapalala sie po przekreceniu w lewa....

 

wracajac do alternatora to dziwny zbieg okolicznosci ze padl po kilku km jazdy po wymianie rozrzadu (komplet pasek, rolki, napinacze)...

 

szczegolow awarii jeszcze nie znam bo samochod u mechanika, tylko wstepnie mi powiedzieli ze to alternator,

martwi mnie to ze rozrzad prawdopodobnie wymieniali praktykanci i mogli cos zle zrobic, wczesniej nic nie "gwizdalo"....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zapakowali Ci jakąś starą rolkę, a nowa poszła po cichaczu na wynos http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/wink.gif

To taka sobie hipoteza bo spotkałem się i z takim przypadkiem

ale wszystko oczywiście jest do sprawdzenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Koledzy czekam na jakies wasze sugestie. Czy wymiana rozrządu mogła miec wpływ na alternator??? Czy jest to jedynie zbieg okolicznosci ze alternator padł po wymianie rozrzadu i przejechaniu kilku (kilkunastu) km w dwa dni......

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Rozrząd to jedno, a alternator to drugie.

Chyba, że było tak jak napisał DAROMV6

szczegolow awarii jeszcze nie znam bo samochod u mechanika, tylko wstepnie mi powiedzieli ze to alternator,

Jak poznasz szczegóły, to napisz o co chodziło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności