Skocz do zawartości

Miernik temperatury powietrza


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam.Mam taki problem w swojej sintrze :

Po wymianie akumulatora na nowy przestał mi działać wskaźnik temperatury powietrza ,tzn na komputerze przy włączaniu zapłonu pokazuje mi -40.0°C , a następnie napis "F °C". Przed wymianą pokazywał normalne wskazania.

Czy ktoś może mi pomóc w tym temacie ,nie wiem co jest tego przyczyną.

Nie mam do tego auta żadnej instrukcji , i nie wiem jak to ugryźć. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja miałem podobne objawy z szalejącą temperaturą zewnętrzną. Najprawdopodobniej padł czujnik temperatury zewnętrznej. Na allegro kupiłem czujnik do opla i jest ok. różnica między orginalnym a tym co kupiłem jest taka że orginalny montuje się blachowkrętem a ten co kupiłem jest wciskany w jakiś otwór. Ja przyczepiłem paskiem zaciskowym do karoserii i jest ok. Sprawdź tę aukcję i ewentualnie podpytaj sprzedawcę. U mnie w sintrze czujnik jest zabudowany pod maską , przed chłodnicą z prawej strony(zgodnie z kierunkiem jazdy) Jakbyś miał pytania to pisz

Pozdrawiam

Coala vel Andrzej

 

http://moto.allegro.pl/item685158583_czujnik_temperatury_termometr_opel_123_62_84.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak Ci tak pokazuje to znaczy ,że czujnik albo został przypadkowo wypięty albo gdzieś jest przerwa na drodze od czujnika do kompa. Może coś zostało naruszone przy wymianie akumulatora.

Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dzięki za odpowiedź i radę,w czasie wymiany akumulatora wypiąłem jedną kostkę ,ale potem ją wpiąłem .Chyba że przy odchylaniu skrzynki z przekaźnikami coś się samo wypięło. Będę musiał to sprawdzić, ale dopiero po powrocie z urlopu. Jeszcze raz dzięki i pozdro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam .

Wróciłem z urlopu i w końcu wziąłem się za sprawdzenie tego czujnika.Okazało się ,że przy wymianie akumulatora rozłączyła się kostka pod akumulatorem zasilająca ten czujnik (tak mi powiedział mechanik).Teraz wszystko jest już ok .Koszt naprawy 40 zyli.

Pozdrawiam,i dzięki za porady.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Niewiem jak jest w silniku 3.0 ale w dieslu pod akumulatorem napewno niema żadnej kostki.Przypuszczam ,że mechanik coś uszkodził a potem jeszcze Cie skasował za naprawe swego błędu. Co do kostki to powinien się wypowiedzić ktoś od sintry 3.0.

Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jest i to w dieslu - może nie pod akumulatorem ale w jego bliskiej obecności .

wiem bo zerwałem sobie kabel przy wtyczce podczas wkładania akumulatora - zawinął mi sie kabelek pod aku jak wkładałem. No i naprawiłem sobie sam :oops:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam padł mi oryginalny wyświetlacz od sintry więc kupiłem taki sam od corsy B po podłączeniu kabli okazało się ,że przekłamuje temperaturę około 13 stopni na minus .Poczytałem na forum że to normalne i trzeba zakupić dedykowany czujnik do wyświetlacza w moim przypadku od corsy. No i mam zagadkę kupiony czujnik od Corsy przekłamuje temperaturę ale o 13 stopni na plus.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności