Skocz do zawartości

[ astra g] Co to takiego??


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Hej.Wczoraj gdy byłem astrą na wymianie amorków zaciekawiła mnie jedna rzecz.A mianowicie co to jest to białe na zdjęciach....tzn jest to jakaś wtyczka wpięta przy tarczy.Dodam że nie jest to żaden czujnik od grubości tarcz czy klocków.A abs znowu też nie mam.....a może to jakieś pozostałości po ABS?:wink:?:evil:? A co ciekawe mam takie coś tylko po stronie kierowcy.....bo po stronie pasażera jak został tego sam dól...tzn gniazdo.Dzięki za jakieś sugestie.Pozdrawiam.

 

20070214002lm5.th.jpg

 

 

20070214003sr8.th.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

masz do wyboru trzy rzeczy wspomniane czujniki tarcz klockow ABS lub TC nie wiem czy cos jeszcze wymaga elektryki przy kolach

Z tego co pamietam to masz dosyc duzy przebieg juz autka wiec pewnie lozyska byly wymieniane (w asterixach sa cale komlety)

moze ktos z oszczednosci wymienil na nowe bez ABS sa duzo tansze :wink:

zagladalem u mnie przewodow jest wiecej a twoje fotki sa troche malo wyraznie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

david, Patrzyłem w papiery auta i w specyfikacji wyposażenia nie mam zaznaczonego abs ani tcs.Więc mowy o żadnych kombinacjach co do założenia tańszych piast bez czujników nie ma nawet mowy a tym bardziej że autko przytargałem z NL od ciotki i wiem że zawsze kupowała TYLKO oryginalne cześć nawet krótko zanim kupiłem od niej astre wsadziła(tzn mechanik w nl hehe) oryginalne klocki wraz z klockami na dwóch osiach z resztą no to i na wiele innych rzeczy mam rachunki.No ale tak sobie myślę że skoro klocki i tarcze mam oryginalne to raczej są już z czujnikami co?? A co do zakładania piast tańszych bez czujników abs to znajomy tak się naciął.....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

czujnik klockow jest montowany w nich ale tarcz jest zewnetrzny i nie koniecznie kazdy klocek musi takowy czujnik posiadac bo byly wersje ktore korzystaly z info o grubosci klocka (komputer) jak i nie

 

mozesz rozwinac temat naciecia sie znajomego na piastach bez abs??

bo rozumiem ze jak ktos posiada abs to kupuje piasty wlasnie przystosowane do tego a jak nie posiad to po co przeplacac :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

david, opowiadałem już kiedyś no ale może akuart tego nie przeczytałeś.Więc jakieś pół roku temu napalił się na astre....kolorek identyczny jak mój tylko wersja comfort oraz w HB no i silnik 1.6 16v.Mimo że jechał aż do zielonej góry po ten samochód a dla mnie naprawdę przepłacił.Dał 19000 tyś za 1998.Poza tym auto pobijane ze wszystkich stron tzn zderzaki i jak się okazało gdy ję oglądałem powypadkowe....przetarty cały bok po stronie kierowcy (nawet gdy lusterko się uszkodziło to zamontował poprzedni właściciel granatowe i tak sprzedał)Na zdjęciach nawet wodać stan tylnego zderzaka jeszcze po przetarciu całego boku.Od początku paliła mu się kontrolka od abs.Właściciel na to że czujniki sa brudne i po przeczyszczeniu bedzie ok.Ale po zdjęciu koła okazało się (po stronie kierowcy ta strona która była uszkodzona) znajduje się zwykła piasta bez ABS!!:wink: i dlatego abs nawet nie był podłączony bo nie było jak.Omijam fakt ze auto ma tylko niby 160 tyś a książki serwisowej właściciel poprzedni nie przesłał do dziś a obiecał że to zrobi.....bo jak kupował astre to nie mógł jej znaleźć po przeprowadzce:D

 

 

 

obraz0187yg3.th.jpg

 

obraz0186ue2.th.jpg

 

 

 

A co do owych czujników u mnie to widocznie mam te klocki bez czujnik:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj!!nie wiem czy to rozwiąze problem ale ja taki czujnik mam idento na100% od gr.. klocków ponieważ wymieniałem tydzień temu i kupiłem bez tej wtyczki przepraszam gniazda bo wtyka wiśi i musialem wymienić :wink: są zdecydowanie droższe :evil:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No to dzięki za odp :wink: Czyli już wiem że to od klocków....:evil: Czyli cioteczka się postarała o te droższe hehe.Z resztą tak jak pisałem kupowała wszystko oryginalne:D Ale na biedną nie trafiło heh:) Swoją drogą zrobiłem 50 tyś na tych klockach i nadal nie klasyfikują się do wymiany Jednak co oryginał to oryginał:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
są też dobre krajowe z FOMARU i nie piszczą :wink::evil:

Hmm, jak to nie był żart, to chyba baaaardzo się polepszyli bo miałem kiedyś fomary i to był straszny chłam. :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie nabyłeś podróby :evil: jak wiele innych przedmiotów, sprzedawanych na giełdzie nap:wałki rozrządu nie hartowane kleje wszystko klejące tylko jak użyjesz to od razu do śmietnika :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności