Skocz do zawartości

Skoki obrotów na luzie


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam

Mam od dzis dziwny problem - na biegu jałowym silnik chodzi o wiele głośniej niż dotychczas a wskazówka obrotomierza raz spada raz wzrasta powyżej minimalnie 1000 obr. Co może być przyczyną - jest to denerwującce to tak jakbyście na światłach lekko cały czas gazowali - strasznie denerwujące jak już się wcześniej przyzywczaiłęs do pracy silnika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Witam

Mam od dzis dziwny problem - na biegu jałowym silnik chodzi o wiele głośniej niż dotychczas a wskazówka obrotomierza raz spada raz wzrasta powyżej minimalnie 1000 obr. Co może być przyczyną - jest to denerwującce to tak jakbyście na światłach lekko cały czas gazowali - strasznie denerwujące jak już się wcześniej przyzywczaiłęs do pracy silnika

Silnik krokowy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

no raczej nie silnik krokowy to diesel , spotkałem się kiedyś z takim podnoszeniem obrotów pojawiało się to bardzo rzadko ale denerwujące. Właśnie na wolnych obrotach silnik na luzie np podczas dojeżdżania do skrzyżowania robi jedno hop np do 1200 obr/min i zaraz wszytko ok albo trzy takie skoki i zaraz wszystko ok i obroty same powracjaj do 800 obr/min dziwne

czy takie zjawisko opisujesz ?

 

sam jestem ciekaw gdzie przyczyna , czujnik obrotów wału , utrata masy? , samozapłon oleju silnikowego ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

posiadam Corsa C 2002 1.7 DTL mam prawie podobny problem. Obroty silnika skaczą do 1,5 tys. i tak zostaje. Jak wciskam hamulec to powracają do 0,9 tys. :?: Nie ma reguły kiedy to się dzieje czy stoję czy dopiero co zapaliłem silnik, czy jadę. Wymieniłem pedał gazu na nowy i dalej to samo- wyskakuje błąd P1122. W serwisie powiedzieli że to mogą być sterowniki koszt ok. 4000 zł. (u nich!!) :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

część

 

Ciesze się ze twój problem został rozwiązany!http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/excl.gif u mnie objawy trochę inne i problem pojawia się sporadycznie ale jest , przepływomierz wymieniony był kolo 23 000 km temu w moim przypadku to nie to :cry:

 

ale może dane mi będzie rozwikłać tą zagadkę http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/excl.gif ???:wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a podłączałes pod komputer ? - u mnie na poczatku po podłączeniu nic nie wyskakiwało i nie można było dojsc do tego dlaczego te obroty raz sa raz nie ma - po pewnym czasie jak to sie częsciej objawiało ponownie pojechałem na komputer i ewidentnie wyskoczył błąd przepływomierza. Podjedź gdzieś i sprawdź.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepływomierz był wymieniany niedawno i jest nowy oryginał zresztą po wymianie dało się odczuć różnice samochód stał się mocniejszy na niskich obrotach ale podnoszenie obrotów (skoki obrotów na luzie podczas dojeżdżania do świateł ) nadal był , samochód jest regularnie podpinany żadnych błędów. podniesienie obrotów występuje bardzo rzadko dziwna sprawa czasami jak jest jakaś nierówność na drodze jazda na luzie , możne masa się zmienia trudno powiedzieć co się dzieje trudno dokładnie wychwycić

 

aha i raczej skoki obrotów pojawiajaj sie jak samochod sie toczy jest w ruchu. :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze sprawdził świece żarowe jak to diesel. U mnie po wymianie 2 silnik odpala lepiej (co jest oczywiste), póki co nie zauważyłem, żeby obroty skakały i silniczek pracuje zdecydowanie równiej.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności