Skocz do zawartości

Nie chce wejsc na obroty.


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam!!! Mam problem z moim tygrysem. Franca nie chce wejsc na obroty jak jej depne w gaz-czasem strzeli,prychnie,zgasnie. I tak do 2000 obr. potem jest w miare normalnie ale i tak ma mula. Co ciekawe na gazie tego nie ma i chodzi dobrze.Dodam ze silnik jest po malym remoncie(pierscionki.zaworki itp.),wszystki czyszczone i ladnie poskladane do kupy,wiec nie ma mowy o egr i innych sprawach.Podpielem kompa i pokazuje mi potencjometr przepustnicy- za wysokie napiecie.Nie kumam tego bo w kompie potencjometr chodzi raczej normalnie-wartosci w % zmieniaja sie liniowo jak depcze pedal.Podsuncie mi jakis pomysl bo mam juz jej dosc.Jak wymiana potencjometru nie pomoze to france podpale!Pozdro!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

To na pewno nie rozrzad bo na gazie chodzi miodzio.Na benzynie jest tylko problem,gaz jest na parowniku i dziala jak zwykly gaznik wiec nie potrzebne mu czujniki itp. Pozdro!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BATSOPOT, a coś wiecej,sprawdziłeś błędy metodą spinaczową?

A przyczyn takiej muławotości może być dużo.

Ostatnio w aucie u siorki cewka padła,zbierał sie tragicznie,nie chciał odpalić,pyrkał jak traktor.Po przekładce cewki z innego to pieknie chodzi.

Walnięta guma miedzy kolektorem a przepustnicą,egr no tego troche jest ,więc jak możesz napisz coś więcej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

a wiec niedawno wymieniałem cewke bo byla aut

wstawiona nowa

dobrze pare dni i hmmmm

wlałem ceramizer z ciekawości i w/g zalecen jezdzone nie wiecej niz 60km/g

i w czoraj zaczoł strzelac i szarpaqc przy ruszaniu na wolnych ok

i potem jak jedziesz ale na wiekszych obrotach tez ok

pytanka ;

1 swiece niby dośc nowe

2 przewody

czy moze przedtem niz wymieniona została cewka bo sie strasznie grzał cos innego

padło

przewody kopia ale z praktyk na innych autach nie maja wpływu na prace tym bardziej na strzelanie

 

[ Dodano: Sob Lip 25, 2009 17:16 ]

a kontrolkqa nie zapala sie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous

na razie mi pokazuje na komputerze tylko awarie potencjometru przepustnicy...i nie moge go dostac nigdzie bo byl tylko jeden w oplu ecotec z gornym kolektorem....od innych nie podejdzie...niby tak samo wygladaja ale maja inny kierunek pracy i parametry

 

[ Dodano: Pon Wrz 07, 2009 21:53 ]

Alleluja!!! Potencjometr zalatwil sprawe wiekszosci niedomagan poza muleniem na benzynie... Co za diabel w niwj siedzi?

Zawor cisnienia paliwa?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam mam problem z moją astrą A mianowicie wymieniłem silnik na identyczny jaki był zamontowany TZN. 1,6 si 103km .Niechce wejśc na obroty (wchodzi bardzo powoli) Co może byc przyczyną

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności