Skocz do zawartości

Świst turbiny + dziwny dzwiek przy wysokich obrotach w 1.3cd


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

niedawno zostałem posiadaczem Corsy C 2005 1.3cdti

 

po zakupie auta, samochód został u mechanika do przeglądu ogólnego (posprawdzać co gra, a co nie) poza normalną wymianą filtrów, olej, do wymiany była obudowa filtru paliwa (lało się przy przewodzie paliwa) do tego doszła wymiana tarcz i klocków oraz nowa maglownica - na starej przekładni były luzy

 

poza tymi wymianami niby wszystko jest OK - a jednak, jak na moje ucho silnik zbyt głośno świszczy przy dodawaniu gazu, może nawet nie świszczy tylko syczy, ciężko go zlokalizować - na 1wszy rzut oka odgłos dochodzi z okolic - aluminiowego przewodu, który umiejscowiony jest od tyłu silnika

 

pytanie czy może mieć to jakiś wpływ na prace silnika ?? jak dotąd samochód chodzi OK - silnik odpala od strzału, przy przyciśnięciu gazu wydaje się ze ciągnie jak trzeba - jednak nie mam porównania

 

do tego wszystkiego dochodzi jeszcze dziwny dźwięk, który pojawia się powyżej 3500-4000obr - takie jakby buczenie - zastanawiam się czy nie będzie to łożysko od alternatora (odgłos także trudny do zlokalizowania)

 

ma ktoś jakąś rade na to ??

 

dzięki z góry

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wild_elk

siemasz, jeśli dodasz gazu, słyszysz świst, puścisz i świst znika no to normalne przy turbinie, że ją słychać, problem jest wtedy kiedy świst przeradza się w dźwięk gwizdka w czajniku przy gotującej się wodzie :shock: jak masz rozgrzany silnik to rusz normalnie z jedynki ale delikatnie, tak żeby się toczył i nagle dociśnij pedał, jesli samochód "wyrwie" do przodu to turbo powinno być ok, to jeden ze sposobów "domowego" sprawdzania turbiny, o którym czytałem w necie i jakimś auto świecie czy czymś podobnym, możesz też zdjąć wąż z turbiny i ręcznie sprawdzić luz wewnątrz, jesli jest duży to regeneracja (jeśli to możliwe i opłacalne) albo nowe turbo, to co napisałem to tylko porady, o których czytałem i słyszałem więc jeśli nie będzie Ci to pasować to sorry :wink: jeszcze jedno - jesli dźwięk dochodzi z "aluminiowego przewodu" od dołu silnika to zobacz czy plecionka jest ok, czy nie ma gdzieś jakiś wyplotów czy jak by tego nie nazwać, pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Mam benzynkę turbinę z20net- u mnie jest podobnie zaczyna się przy 2.5tyś obrotów z tym że nie jest to świst a raczej coś w rodzaju odgłosów liścia w nawiewie - cykanie ok 10 razy na sekundę. Po puszczeniu gazu zanika. Słychać tylko przy gwałtownym dodawaniu gazu. Aczkolwiek czasami po rozgrzaniu silnika zanika. Nie wiem czy tak powinna pracować turbina benzyniaka?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź cały dolot powietrza czy nie ma gdzieś nieszczelności i nie syczy/gwiżdże zasysane na lewo powietrze...

 

Jeśli dolot jest ok, to gwizd daje turbo jeśli nic więcej przy okazji sie nie dzieje, np nie łyka oleju, to nie należy sie zbytnio tym przejmować...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, sprawdze ale to jest takie raczej cykanie z czestotliwoscia 10 razy na sekunde i pojawia sie tylko po gwaltowniejszym wcisnieciu pedalu gazu i zanika po spuszczeniu. A syki z membranki spuszczającej ciśnienie doładowane po spuszczeniu nogi z gazu słychac jak otworze szybę. I jest to wyrazny przyjemny syk spuszczanego powietrza. Tam sa dwa zawory w turbinie, zgadza sie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności