Skocz do zawartości

Brak iskry Astra F 1.4


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam. Poszperalem po forum ale nie znalazlem odpowiedzi na moj problem. Wyglada to tak auto palilo (Astra F 1.4 97r) nagle zgaslo i koniec. Zapalila sie kontrolka silnika. Podlaczylem kompa i nic zero bledow. Sprobowalem spiac dwa piny i tez nic tylko kod 12. Zaczelo sie sprawdzanie:

 

- Napiecie na cewke jest, masa tez

- napiecie na modul zaplonowy i masa ok

- podmieniona nowa cewka i modul dalej brak iskry

- wsadzilem do cewki sprawdzony kabel i bezposrednio z cewki nie bylo iskry.

- bezpieczniki ok.

- sprawdzona wiazka od silnika i kompa.

 

Co tu dalej robic bo auto stoi kreci a iskry brak? Czy immobilaizer w oplu odcina zaplon czy jest tak jak np. w vw ze auto zapala i po 2s gasnie ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy immobilaizer w oplu odcina zaplon czy jest tak jak np. w vw ze auto zapala i po 2s gasnie ??

odcina,nie odpalisz auta,ale raczej by pokazało błąd immo.

Tak myślę o czujniku położenia wału?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Z tego co sie doczytalem to podobno tego czujnika nie ma w tym silniku. Ogladalem motor i tez nie moglem go wypatrzec. Wiec co tu jeszcze sprawdzic bo mi juz rece opadaja a auto stoi jak stalo :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mialem ten sam problem w swojej astrze. Rano autko odpalilo elegancko a po poludniu juz nie. Przyjechal kumpel mechanik. Sprawdzilismy czy jest iskra nie bylo. Stwierdzil ze moze byc to modul zaplonowy. Dla sprawdzenia podjechalismy z tym modulem do jego brata i sprawdzilismy na jego aucie. Tam iskra byla wiec moduł odpada. NA drugi dzien wieczorem zaprowadzilem auto do innego mechanika. Powiedzialem co jest. Mechanik bral pod uwage, stacyjke, moduł, czujnik polozenia walu. Na drugi dzien przyjezdzam a tu auto zrobione i normalnie odpala. Okazało sie że problem tkwil w immobiliserze. Z tego co zapamietalem to sie pytal czy mi kluczyk gdzies nie upadl bo w kluczyku jest immo. Pogrzebal cos przy kostce przy komputerze. Takze jest ok. Mowil ze problem moze sie powtarzac. Takze u Ciebie moze byc to samo co u mnie. Pozdroo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mechanik mi mowil ze gdzies tam kolo komputera czyli chyba od strony pasazzera w okolicach jak sie nogi trzyma po prawej stronie. Tam jest taka kostka. U mnie ona byla wina. Wiec u Ciebie tez moze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności