Skocz do zawartości

czy to możliwe zwiększone spalanie pleju


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam wszystkich .

Silnik na benzynie średnio spalał 0,2 l oleju na 1000km Gaz założyłem 2 dni temu. Przy założeniu instalacji gazowej ( przypadkowo został uszkodzony jakiś wąż , jego wymiana spowodowała - spory ubytek płynu który dolany został ale bez odpowietrzania układu tak do kreski) . Wyjechałem więc z warsztatu zadowolony już na gazie ale Mid zaczął wyświetlać mi jakiś problem , więc po przejechaniu 15 km wróciłem na regulacje . Na miejscu zobaczyłem pusty zbiorniczek wyrównawczy płynu ,do którego mechanik dolał znów płyn do odpowiedniej kreski ok 1 litra, podregulowali gaz i stwierdzili wszystko ok . Po 300 km od chwili wyjechania z warsztatu pojawił się komunikat na midzie - za mało oleju - dolewam , a tam zużycie niecałe 0,3 l na 300km moje pytanie brzmi: czy te przejechane 15 km na małej ilości płynu chłodzącego możne być następstwem jakiejś awarii np. większego spalania oleju ? Samochód jeździ w miarę dobrze żadnych błędów puki co. Nie kręciłem silnika powyżej 3000 na V do 3500 na tym dystansie . Jak to sprawdzić ? Firma proponuje mi dolewkę oleju i obserwacje twierdząc, jadąc z pustym zbiorniczkiem płynu że nic się nie stało bo to co dolali, to akurat tyle mieści się w zbiorniczku a silnik był chłodzony dostatecznie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Płynu chłodzącego nie ubywa . Problem z zwiększonym spalaniem oleju - miałem 0,2l na 1000 a teraz wyjdzie ok za 1l na 1000 jak będzie nadal tak ubywać. Poczekamy zobaczymy . Za 2 tygodnie mam jechać na pierwszy przegląd gwarancyjny wiec chciałbym opinie czy to mogło mieć jakiś wpływ na ew.zwiększone branie oleju .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do spalania oleju to niestety 1,6 16 v jest pod tym wzgledem tragiczny

 

 

zmien tytul

bo w nim mowa o plynie a w temacie pytasz o olej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A w tym silniku X16xel jakie powinno być ciśnienie . Na ciepłym silniku i z otwartą przepustnicą gazu na max. Bo mierzyłem przed montażem mechanik powiedział mi tylko ze "różnica na jednym cylindrze jest o 1 czyli nie jest źle" i dlatego pojechałem na montaż instalacji bo chce tym pojeździć kilka lat Auto ogólnie zadbane ,bardzo czyste ,sztywne tylko katalizator się wysypuje bo dzwoni przy ruszaniu na małych obrotach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wojtek_K

lukasus9, a jaki przebieg auta, ile jeździsz na 10W40, spala Ci ten olej?

Jak niedługo jeździsz na 10W40 to możesz spróbować, ale po dłuższym użytkowaniu półsyntetyka wrócenie do syntetyka jest lekko ryzykowne.

Poczytaj w tematach typu "jaki olej". Dowiesz się wszystkiego na ten temat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności