Skocz do zawartości

Corsa D 1,3 CDTI 90KM duże spalanie 7,5 l / 100km


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam wszystkich.

Posiadam OPLA CORSA D z silnikiem 1,3 CDTI 90KM, aktualny przebieg to 3500km, i moja corsa pali 7,5 litra ropy na 100km, jest to spalanie z komputera jak i z przeliczenia z zatankowań wyszło 7,4L. Co tu zrobić by ten samochód mniej palił, nie znam nikogo kto by miał taką corsę w dieslu.

Wszystkie katalogi opla informują iż cykl miejski powinien mieścić się w 5,5L/100km.

Jeżdżę raczej spokojnie, w granicach 2000-3000 obrotów na biegu.

Proszę o pomoc i dyskusję w moim poście.

Pozdrawiam

 

Poprawiłem temat > na przyszłość nie pisz wołami // GrzECHO

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dziś zakończyłem kolejny cykl spalania, przejechałem na pełnym zbiorniku 630km plus 30km rezerwa z prośbą zatankowania na wyświetlaczu, czyli na oko możliwość przejchania tylko po mieście 640km. Wychodzi 7,03L/100km przy włączonej klimie... Jest już lepiej, przejechałem osobiście corsą już 1600 km ( kupiłem ją z przebiegiem 2100km)...

Czy jest możliwe że silnik się nie dotarł? Chciałbym dodać iż po przejechaniu 2100km-3miesiące eksploatacji, corsa stała ponad 5miesięcy nie jeżdżona..

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wild_elk

może silnik nie jest "dotarty" wiem podobno nowe jednostki nie potrzebują czegoś takiego jak docieranie ale u mojego kuzyna w corsie d było podobnie, przez pierwsze kilka tyś km paliła prawie 8 litrów, później zesło do niecałych 6, podobnie było z apetytem na olej silnikowy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

może silnik nie jest "dotarty" wiem podobno nowe jednostki nie potrzebują czegoś takiego jak docieranie ale u mojego kuzyna w corsie d było podobnie, przez pierwsze kilka tyś km paliła prawie 8 litrów, później zesło do niecałych 6, podobnie było z apetytem na olej silnikowy

Mam nadzieję iż u mnie będzie tak samo... Na chwilę obecną jestem przerażony spalaniem.. Dla porównania brat ma Megane II 1.5dCi 105KM w kombi i pali mu średnio 5,9L/100km. Jeżeli ma ktoś corsę D, to proszę o info na temat spalania.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Moja Corsa 1,3 90km przy spokojnej jeździe 1800-2800 obrotów przy włączonej klimie spala 4,8 do 5,2 l/100km, przy wyłączonej klimie nie widzę większej różnicy w spalaniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja mam corse 1,3 CDTI 75 KM i przy mojej jeździe (charakterystyka jazdy "przedstawiciela handlowego") dość dynamicznej, z włączoną klimatyzacją to średnio 7 L /100 km. Musze się kiedyś "zmusić" i zobaczyć ile spali przy spokojnej jeździe.

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich.

Posiadam OPLA CORSA D z silnikiem 1,3 CDTI 90KM, aktualny przebieg to 3500km, i moja corsa pali 7,5 litra ropy na 100km, jest to spalanie z komputera jak i z przeliczenia z zatankowań wyszło 7,4L. Co tu zrobić by ten samochód mniej palił, nie znam nikogo kto by miał taką corsę w dieslu.

Wszystkie katalogi opla informują iż cykl miejski powinien mieścić się w 5,5L/100km.

Jeżdżę raczej spokojnie, w granicach 2000-3000 obrotów na biegu.

Proszę o pomoc i dyskusję w moim poście.

Pozdrawiam

 

Poprawiłem temat > na przyszłość nie pisz wołami // GrzECHO

ja woziłem telefon w kieszonce po lewej stronie pod kierownicą i spalwnie rosło o 30-40%

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Niedźwiedź

spetry, mam dwie prośby, oczywiście obie zasadne :wesoly:

1. ładnie byłby się na początek przywitać zwyczajowym "dzień dobry" np. tu: http://forum.opel24.com/viewtopic.php?t=23972&start=1476#314731

2. proszę przycinać cytaty - obok jest "cytowanie selektywne", czyli można zaznaczyć szczególnie interesującą nas frazę potem kliknąć przycisk "cytowanie selektywne" i już :beer:

 

Z góry uprzejmie dziękuję za ich spełnienie :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy mam na tarczy już 7200km, i średnie spalanie na poziomie 6,2 L/100km.

Nie mam już siły jeździć delikatnie...

Teraz mam cały czas włączoną klimę i kółka 16-stki. Jeżdżę raczej tylko po mieście...

Lubię docisnąć gaz i przekroczyć śmiało 3tyś obrotów, z spokojnej jazdy do 2,5 tyś obrotów i 7,5L/100km nie byłem zadowolony. Teraz jak "cisnę" dość często Corse i spalanie spadło do 6,2 L- jestem zadowolony. 1,3L różnicy i dynamiczna jazda :) .

Problem dużego spalania w mojej Corsie zniknął.. :)

Powiem jeszcze że bez klimy i przy "dziadkowej" jeździe spalanie spadło do 5,5L/100km po mieście... Lecz taka jazda to nie przyjemność, lecz męczarnia..

Pozdro dla wszystkich "KORSARZY"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności