Skocz do zawartości

Astra III fabryczne xenony - czy na pewno fabryczne?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam,

 

noszę się z zamiarem kupna Astry III z silnikiem 1.8 (benzyna) z automatyczną skrzynią biegów z 2005 roku. Auto jest wyposażone (podobno) w fabryczne xenony. Lampy są z odbłyśnikami (nie soczewkowe), w zderzaku są spryskiwacze. Trochę mnie to zastanawia bo widziałem Astry z 2004 roku z xenonami i soczewkowymi reflektorami czyli to nie jest kwestia liftingu. Czy jest taka możliwość, że występują xenony w połączeniu z reflektorami odbłyśnikowymi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale tylko wtedy gdy jakiś mato... zamontuje zamiast żarówek palniki ksenonowe.

A to, że w zderzaku są zaślepki nie znaczy, że pod nimi są spryskiwacze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ale pytanie moje było takie: czy xenony w Astrze III są tylko z soczewkowymi reflektorami czy też robiono na odbłyśnikach. Nie znam tego modelu i dlatego pytam. Spryskiwacze są w zderzaku i podobno działają (sprzedający jest daleko a nie chce mi się jechać bez sensu 400km).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

zapytaj go (sprzedawce) jakie ma zarowki

to sie dowiemy o co biega :wesoly:

Ale co ma sprzedawca do tego. Może kupił już auto z przerobionymi xenonami i sam jest nieświadomy. Stwierdził, że Astra xenony ma i spryskiwacze. I nic więcej nie wie. Ja się chciałem dowiedzieć czy Astra była wypuszczana z xenonami na odbłyśnikach tak jak np. Volvo V70 przed 2005 rokiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm wiesz ja tez kiedys kupilem auto z xenonami i sprawdzilem z jakimi

na forum nikt mi nie podpowiedzial

jak sprzedawaca nie wie co ma to co to za sprzedawca ??

albo co za wlasiciciel ?? ja juz bym nie kupil od taiego samochodu

zapytasz o zmiane oleju i tez uslyszysz ''nie wiem''

z rozrzadem to samo

 

a wyjac zarowke to 5 minut

przerobke tez bedzie widac

 

 

 

nie slyszalem zeby opel stosowal lampy xenonowe bezsoczewkowe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Będzie na 99% założony palnik D2R oryginalny Philipsa albo Osram i na co to wskazuje? Jeśli byłaby chińszczyzna to jasna sprawa, od razu widać luzem zaczepione przetwornice i niefabryczne okablowanie. Być może lampy są oryginalne tylko że przed liftingiem lamp robili xenony do odbłyśników. O to mi właśnie chodzi żeby ustalić. W sumie najprościej byłoby po numerze VIN sprawdzić wyposażenie auta - jak było kupowane nowe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaj mi VIN to sprawdze

 

xenony w soczewkach opel stosuje od 98 roku od omegi B

od 2001 pojawily sie w vectrze B rowniez soczewki

nie sadze zeby wprowadzili bezsoczewkowe do astry w 2005

tymbardziej ze widziales astry z xenami i soczewkami :wesoly:

 

zla wiadomosc jest taka

w EPC astra ma jeden typ zarowek xenonowych

wystepuje on tez w vectrze B C Signum omedze

czyli nie ma xenow bez soczewek fabrycznie

zarowki powinny byc D2S o ile dobrze pamietam

a nie D2R

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Byłbym wdzięczny za sprawdzenie - to chyba definitywnie rozwiązałoby problem. Tymczasem podaję linka do aukcji z autem tutaj - może ktoś już ten egzemplarz oglądał i coś może o nim powiedzieć http://www.allegro.pl/item694638367_automat_fullopcja_ksiazkaserwis_xenon_zarejestr.html

A propos palników to D2R - lampy odbłyśnikowe, D2S - lampy soczewkowe. Niewielka różnica w budowie palników - obie stosowane do oryginalnych reflektorów aczkolwiek odchodzi się już od odbłyśników przy xenonach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz sprawdzilem odpowiedz masz wyzej

nie ma xenonow bezsoczewkowych w astrze

zarowki sa takie same jak do mojej ex VB czyli soczewkowych

a na fotach widac wyraznie ze soczewek nie ma :wesoly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności