Skocz do zawartości

dziwny dźwięk z prawej str.


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam. Mam mały problem, nie wiem nawet w jakiej kategorii go umieścić... Od niedawna, podczas jazdy z prawej strony silnika, coś mi dziwnie ni to zaszumi, ni to zagrzechocze. Nie jest to częste i zdarza się zwykle zaraz po rozpoczęciu jazdy. Potem zamilka. Od niedawna to samo powtarza się przy obrotach silnika 3000..

Na pewno nie jest to łożysko oporowe(wymieniłem, a nadal jest to samo).

Rolkę od napinacza paska wieloklinowego wymieniłem, bo była zużyta. Nic nie pomogło, nadal coś co jakiś czas zachrobocze przy tych obrotach.

Przejrzałem rozrząd, wymieniłem pasek na drugi, posprawdzałem napinacze, poskręcałem wszystko. Okazuje się, że wszystko jest ok, a samochód jak grzechotał, tak dalej przy obrotach 3 tys, się odzywa.. Powyżej 3 tys, wszystko jest ok.

 

Możecie pomóc??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Zrzuć pasek, to wyeliminujesz altka.

I osłuchaj dokładnie silnik.

Dopóki nie ustalisz źródła dźwięku, to nie aplikuj mu wysokich obrotów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Sprawdziłem, to co mówił aspius. Nadal jest to samo. Bez żadnych zmian.

 

[ Dodano: Pią Sie 14, 2009 17:04 ]

Dziękuję za wszelkie informacje, które mogły być pomocne w rozwiązaniu tego nietypowego problemu. Rozwiązałem go w końcu sam. Okazało się, że rura wydechowa przy obrotach silnika w granicach 3-4tys, przenosi rezonans na strumienicę. W moim samochodzie mechanik wyciął katalizator, a wstawił jakieś dziadostwo. Ja to wyrzuciłem i wstawiłem porządną strumienicę. Między rurę wydechową, a strumienicę wstawiłem uszczelkę, którą dorobiłem z cienkiego tekstolitu. Po zamontowaniu uszczelki problem znikł.

Stara uszczelka była przepalona i same blaszki przenosiły ten nietypowy dźwięk na strumienicę. Nie wiem jak zachowywałoby się na oryginalnej uszczelce z kryngielitu. Na zewnątrz tego brzęczenia nie można było zlokalizować. Natomiast wewnątrz samochodu było to bardzo słyszalne. Skończyły się problemy z "bziii". Jeszcze raz dziękuję za wszelkie propozycje rozwiązania problemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności