Skocz do zawartości

Brak ładowania akumulatora + niedziałające wskaźniki


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam. Mam problem podczas zapalania nie zapala sie zadna kontrolka , wskazniki nie dzialaja a dodatkowo po wcisnieciu gazu zapala sie kontrolka ładowania akumulatora. Ktoś moze mial podobny przypadek , co nalezy zrobic ? Podczas szukania w internecie odnalazlem ze to nie powinna byc wina alternatora , tylko raczej problem z elektroniką . Nie jestem zbyt zaawansowanym kierowcą ale odkrylem ze przekaznik pod maską ma dziwny zapach spalenizny . Orientuje sie ktos czy moze miec to jakis zwiazek z tym ładowaniem ? Pozdrawiam Vectra A .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shido2104, nie napisałeś w zasadzie nic na temat ładowania,czyli jaka ma wartość.Może jest za duże i pali Ci instalację? Sprawdź koniecznie,wzorowe to 14.4V.

No i jako "nowy" zajrzyj koniecznie tu http://forum.opel24.com/viewtopic.php?t=23972

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu najzwyczajniej w świecie padło zasilanie na wspomnianych układach. Przyczyną może być przepalony bezpiecznik, wspomniany przekaźnik lub "złe" połączenie, czyli luźne lub przegrzane łącze lub przewód.

 

Ładowanie jest , dlatego zapala się kontrolka ładowania, po prostu działa "odwrotnie".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowanie jest , dlatego zapala się kontrolka ładowania, po prostu działa

"odwrotnie".

nic z tego nie rozumiem,skoro zapala się kontrolka,to oznacza awarię i tyle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic z tego nie rozumiem,skoro zapala się kontrolka,to oznacza awarię i tyle.

I owszem, tyle że nie taką, jak myślisz...

podczas zapalania nie zapala sie zadna kontrolka , wskazniki nie dzialaja

czyli brak zasilania prądem układów, który powoduje że...

po wcisnieciu gazu zapala sie kontrolka ładowania akumulatora

czyli prąd po wzbudzeniu się alternatora płynie przez kontrolkę odwrotnie, rozświetlając ją. Dlatego się świeci i tyle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam ten sam problem nie mialem ladowania akumulator mi padł i tez wszystkie kontrolki zaczely wariowac, tyle ze wymienilem alternator wszystko ladowalo super po czym po 3 dniach znowu ta sama sytuacja podczas jazdy auto zgasło bo nie ladowalo akumulatora.słyszalem ze moze byc to wina zlej masy na silniku ale nie wiem czy to to.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko sie wyjaśniło u mnie okazało sie ze ze roczny akumulator poprostu padł:wink: zrobiło sie w nim jakies zwarcie i teraz musze czekac na uwzględnienie reklamacji :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko dostane odpowiedz zaraz napisze co i jak:)ale watpie w to ze uznaja reklamacje bo jak zwykle cos wymysla ze to moja wina:/

 

[ Dodano: Wto Wrz 01, 2009 22:23 ]

juz dostałem odpowiedz oczywiście negatywna:/podobno zle uzytkowany akumulator. k...a ciekawe jak moglem zle uzytkowac akumulator;/

 

a tak na marginesie wie ktos jak krok po kroku odkodowuje sie radio blaupunkt car300? mam kod ale nie rozumie nic po niemiecku:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności