Skocz do zawartości

"muł" po tankowaniu


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam!

Po ostatnim tankowaniu w Orlenie tankowałem ok. 20 litrów w zbiorniku było ok.6-8 litrów zafira następnego dnia ledwo jeździła jej prędkość maksymalna wynosiła 30 km/h i nie szło jechać szybciej. Pierwsze co mi przyszło na myśl to filtr paliwa(kupiłem niedawno samochód i nie było okazji go wymienić), wymieniłem poprawa jest znaczna samochodem da się jeździć ale nie ma już takiego przyspieszenia. Filtr był mocno syfiasty. Na luzie normalnie osiąga wysokie obroty ale podczas jazdy wyraźnie czuć że samochód jest dużo słabszy. Dodatkowo zapala się kontrolka serwisu i inpekcja 0. Dzisiaj dotankowałem do pełna w Lotosie ale nic nie pomogło. Co może być tego przyczyną?

Zafira B 1,9 CDTI 120km

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co może być tego przyczyną?

Zafira B 1,9 CDTI 120km

... 120 KM i 30 km/h - to sa osiągi http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/shocking.gif http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/laugh.gif http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/laugh.gif ... ale koniec żartów ...

... wygląda jakby filtr paliwa nie wyłapał wszystkiego syfu z paliwa i część poszła do pompy wtryskowej i może jeszcze dalej - wtryski chyba będą zapchane ...

... czy jest sposób na oczyszczenie - poradzą chłopaki - spece od diesli ... ale chyba ciężko ... Pozdro ...

P.S. Jak Ci nie szkoda - wypompuj paliwo do rowu i nalej od nowa ...

Można wlać jakiś specyfik do czyszczenia układu paliwowego - gwarancji na poprawę jednak nie ma ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wtryski raczej są dobre bo silnik pracuje równo. To możliwe że układ się zapowietrzył? filtr musiałem wymontować drugi raz i zapomniałem dolać paliwa ale dużo raczej go nie brakowało. Dolałem jakiegoś dodatku do diesli ale raczej nie pomaga.

 

 

EDIT

Znikł serwis pojawiła się kontrolka skrzyni biegów(opisana w instrukcji jako układ kontroli emisji spalin)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Gdzie została zapisana usterka?

Czym grozi jeżdżenie na zepsutym egr? Czyszczenie pomoże?

 

Błędy:

ECN 227911

ENC 11250F tego nie mogę rozszyfrować.

ECN 018007

 

[ Dodano: Pią Wrz 11, 2009 22:51 ]

Przyczyna zawór EGR+filtr paliwa+prawdopodobnie coś z paliwem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności