Skocz do zawartości

Pierścienie czy tylko uszczelniacze zaworów ?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam przeczytałem już sporo tematów i niby wszystko podobne ale nie do końca więc piszę nowy.

Astra G z silnikiem X20XEV 99r. zagazowana rok temu od kilku tygodni zauważyłem szybko narastający problem zużycia oleju i coraz większą chmurkę siwo-niebieskich spalin z nieprzyjemnym zapachem spalanego oleju (nie ma różnicy czy silnik zimny czy ciepły , czy paliwo czy gaz płynu chłodzącego nie ubywa). Auto sam ściągałem czyli raczej przebieg 145 tyś oryginalny w tym prawie 40 tyś już moje i nie było wcześniej żadnych problemów. Auto pali bez problemu silnik pracuje równo nie wyczuwam spadku mocy, sprawdziłem ciśnienie i równo po 15 na każdym cylindrze po wstrzyknięciu oleju ciśnienie wzrasta do 17,5 .

 

Proszę o radę co może być przyczyną i od czego zacząć http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/question.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

od kilku tygodni zauważyłem szybko

narastający problem zużycia oleju

A mniej więcej ile oleju?

sprawdziłem ciśnienie i równo po 15 na każdym cylindrze po wstrzyknięciu oleju ciśnienie wzrasta do 17,5 .

To może świadczyć o zuzyciu pierścieni uszczelniających.

Jeśli wali spalinami spod korka i wyrzuca olej do odmy to pierścienie.

Jeśli biorą uszczelniacze, to silnik powinien stać sie głośniejszy i dym powinien pojawiać się podczas jazdy przy puszczonym pedale gazu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Bierze ok 0,8 l na 1000km a jeśli chodzi o przedmuchy to z bagnetu nic a jak się odkręci korek to trochę chlapie olejem ale przedmuchów spalin raczej tu nie widać a silnik raczej pracuje tak samo. Dodam że to zjawisko zaczęło się ok miesiąca temu i bardzo szybko pogarsza się... http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/kwasny.gif

 

W poniedziałek lub wtorek będzie zdjęta głowica i wtedy zobaczymy co tam słychać to chyba najlepsza droga nie ma co zgadywać ... http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/question.gif

 

I jeszcze jedno pytanie bo ktoś mi mówił, że jak zrobię górę to żeby od razu robić dół bo i tak zaraz poleci czy to prawda ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość barteklodz

jak już masz górę zdjętą to dostanie się do tłoków to tylko kwestia ściągnięcia miski.

ja bym zajrzał i wymienił pierścionki dla świętego spokoju , koszty dużo nie rosną

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Trochę to trwało ale zrobione uszczelniacze były OK ale wymieniłem bo i tak już kupiłem komplet a wina tkwiła w pierścieniach zgarniających przykleiły się do tłoków - wymieniłem na nowe ale powiem szczerze że koszt samych uszczelek trochę mnie zdziwił no ale cóż auto to skarbonka bez dna :beer:

 

No i teraz pojawił się inny problem a mianowicie silnik drży przy obrotach od ok 2000 w górę te drgania przenoszą się na elementy całej deski rozdzielczej i wyczuwam je pod pedałem gazu ...

 

Podczas zdejmowania koła pasowego wału korbowego ciężko szło i trzeba było kilka razy puknąć młotkiem ( przez klocuszek ) i teraz jak patrzę z boku to widać że koło ma lekkie bicie czy to może być przyczyną :beer: ?

 

to nie jest blok rysunkowy"poprawiłem"/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i teraz jak patrzę z boku to widać że koło ma lekkie bicie czy to może być przyczyną ?

oczywiscie to jak w kole bez wywazenia.lecz moze byc tez co innego przyczyna

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak cena nowego koła pasowego wału korbowego mnie zastrzeliła a używanego nie mogę znaleźć może ktoś podrzuci jakiś namiar silnik X20XEV i czy koło z 1.8 16V będzie pasowało do 2.0 16V :beer: ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności