Skocz do zawartości

Okolicznościowy dziwny problem z odpalaniem. 1,6 8v


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Już dwa razy zdarzyło mi się coś takiego w odstępie 2 miesięcy i to w najmniej dogodnym momencie.

 

Raz po 4 godzinach postoju, kolejny po nocy.

 

Silnik 1,6 8v monowtrysk 1993 bez alarmu

 

Objawy:

Silnik ładnie kręci, kontrolki nie pokazują nic niepokojącego, komputer pokazuje standardowo 12

 

Iskra na świecy jest.

 

Ciśnienie paliwa przed wtryskiem w normie.

 

Świece suche, po wlaniu odrobiny paliwa na przepustnice zagada na chwile, więc paliwo!

 

 

Udało mi się zdobyć wtryskiwacz i czujnik przepustnicy od kolegi, jednak przed założeniem samoistnie się naprawiło (po ok 3 godzinach gmerania)

Za drugim razem przekładałem wtrysk i czujnik, ale to nie pomagało.

Silnik krokowy wymieniłem po pierwszym razie, bo obroty mnie wqrzały.

 

Co to może być koledzy?

Może mnie to spotkać w każdej chwili, kiedy nie będę miał czasu na gmeranie przy silniku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnij profil o model opla i oznaczenie silnika.

Bo 1.6 8V monowtrysk było kilka.

 

P.S. W dobrym tonie jest się przywitać. Mamy tu do tego celu odpowiedni temat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 93 były dwa, mój to C16NZ 75KM.

Jak tylko znajdę przywitalnie, oczywiście skorzystam, bo na tym forum pewnie trochę zabawie :drunk:

Pozdro.

Janusz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

weź kolegę niech kreci rozrusznikiem a ty patrz czy z wtrysku idzie paliwo

jeśli po zdjęciu przewodu paliwowego z mono wtrysku idzie paliwo to znaczy że coś jest przy wtryskiwaczu

a jeszcze można spróbować po zdjęciu przewodów paliwowych dmuchnąć płucami

powinno puszczać w jedną str. z powrotem nie bo może wężyki są źle założone

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze wyraźnie, ciśnienie przed wtryskiem jest. świece suche, więc wtrysk nie puszcza paliwa. Ale to nie wina wtrysku, bo zakładając inny, sprawny jest to samo.

Wężyki też nie mogą być źle, bo normalnie działa, tylko dwa razy tak się zdarzyło.

 

żeby uniknąć kolejnych pomysłów:

to wina jakiegoś czujnika, komputera, połączeń itp. ale gdzie i jak szukać błędu, kiedy usterki w danej chwili nie ma?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Zostało sprawdzić kostkę od wtrysku i ewentualnie przewody. Jeden idzie pod zapłon a drugi to sterowanie (-) z sterownika. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu twojego problemu, proponuję Ci wymienić płytkę w aparacie zapłonowym tzw. moduł. Płytka ta kosztuje około 130 zł.

Przy zapalaniu w pewnym momencie nie ma sygnału na pompkę, ten problem miałem.

Zaczynało się to od czasu do czasu, aż w końcu gdy nie chciał odpalić przerzuciłem na gaz.

Nie było problemu z odpaleniem, dlatego proponował bym jeszcze gdy nie chce odpalić, podnieść tylne siedzenie i posłuchać czy podczas rozruchu załącza się pompka.

Jeśli nie to prawdopodobnie jest to ta płytka w aparacie, no chyba żeby była zepsuta pompka. U siebie wymieniałem płytkę dwa razy, i koledze w kadecie też.

Po wymianie problem ustąpił :beer:

Jest OK.

Z tego co mi wiadomo te płytki często siadają w oplach.

Płytka ta też odpowiada za pracę obrotomierza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności