Skocz do zawartości

odpalanie zalezne od temnperatury


Gość maciekc

Rekomendowane odpowiedzi

witam

jest kilka tematów zamieszczonych na forum ale niestety nie znalazłem takiego jaki u mnie występuje

otóż mój asterix ma problemy z odpalaniem i jest to o tyle dziwne ze jest związane z temperatura zewnętrzną (kiedy jest chłodno na dworze lub stoi w cieniu odpala za pierwszym razem ale muszę dłuzej kręcić i delikatnie przytrzymać nogę na pedale gazu natomiast wraz ze wzrostem temperatury zewnętrznej problem sie nasila -kiedy autko stoi w słońcu odpala ale za trzecim lub czwartym razem

w czym tkwi problem - czujnik dolotu powietrza czy może czujnik cieczy chłodzącej - nie mam pojęcia , czy po podpięciu auta pod komputer wykaże co jest grane?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gorący odpala ?

U mnie jest dokładnie to samo.

Zimny pali bez bólu, gorący (>=80 stopni) troche marudzi ale pali też od razu. Ale jak postoi dwie godziny od zimnego na słońcu, albo dwie godziny się schłodzi od ciepłego to ni cholery nie idzie odpalić. Wymieniłem kable, kopułkę, czujnik temperatury na ecu i dalej to samo. Co dziwne w odpaleniu zazwyczaj pomaga wyciągnięcie i ponowne włożenie wtyczki od tego czujnika. Muszę teraz zrobić kolejny kolejny krok, a nie bardzo wiem jaki :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wymiana czujnika nie pomogła, zatem zabieram się za moduł zapłonowy.

Wykręciłem cewkę, dwie śrubki od modułu a tu zonk. Od spodu widać, że jest jeszcze trzecia śrubka. Próbowałem podważyć górną część modułu, ale bez efektu. Jest na to jakiś patent, czy należy uciec się do rozwiązania siłowego i "na chama" podważyć/wyłamać pokrywę modułu ?

 

http://i32.tinypic.com/15g5k4.jpg

 

http://i31.tinypic.com/2d8rvav.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie

ponieważ nie uzyskałem żadnej sugestii ponawiam pytanie dotyczące mojego problemu z odpalaniem auta

jak wspomniałem wyżej auto odpala za drugim lub trzecim razem , czasami odpali np za drugim i od razu gaśnie i dopiero odpali za trzecim razem

czytałem kilkadziesiąt watków na ten temat i mam rózne opcje :

czujnik powietrza dolotowego

czujnik cieczy chłodzącej sterujacy kompem ,

brałem tez pod uwage pompe paliwa (spadek ciśnienia lub cofanie sie paliwa) ) ale biorąc pod uwage to ze mam wielopunkt to pompa zalącza sie dopiero przy załaczeniu zapłonu i próbie odpalenia a nie przed odpaleniem (np na 2 s) ale mogę się mylić

kolejna opcja to czujnik halla ale jak juz odpale auto to pózniej juz nie mam problemu z odpaleniem wiec nie sadze by to była przyczyna

macie jakieś inne sugestie bo mnie juz ręce opaduja!?!?

 

ostatnia próba odpalenia wyglądała beznadziejnie - przy drugiej i czwartej próbie strzeliło w wydech , za trzecim razem odpalił i zgasł , dopiero za piątym razem zaskoczył:mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ja mam taki problem z moja astra a mianowicie gdy jest zimna odpala bardzo dobrze gdy jednak sie zagrzeje wtedy juz z tym gorzej, zazwyczaj musze poczekac aby przestygla i wtedy znowu odpala. Co to moze byc? prosze o rade z gory dzieki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyciągnąłem moduł z pod cewki. Nie wiedziałem (i nadal nie wiem) jak się odkręca tą trzecią śrubkę więc tylko poczyściłem co się da, przykręciłem go z powrotem ale słabiej niż był dokręcony i - hehe - auto zaczęło normalnie palić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem ze w moim przypadku tez moze byc modul czy ktos moze to potwierdzic?

 

[ Dodano: Pon Wrz 07, 2009 15:06 ]

Wymienilem modul i usterka dalej wystepuje... Moze ktos pomoc?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności