Skocz do zawartości

Remont tylnego zawieszenia w vectra B kombi


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Rozglądam się za mechanikiem, który sprawdzi i ewentualnie wymieni mi wszystko co jest nie tak z tylnym zawieszeniem w moim kombi. I tu mam pytanie na co trzeba zwrócić uwagę, czego nie należy pominąć, czy potrzebne są specjalistyczne narzędzia, których w niektórych zakładach brak. No i najważniejsze pytanie ile może mnie kosztować w najgorszym wypadku remont tylnego zawieszenia z robocizną?

 

Oraz co najczęściej trzeba wymienić w takim kombi z tyłu.

 

Mój Opel to Vectra kombi GL plus model 98 - 1,6 101KM.

Strasznie stuka z tyłu, a do tego przy nierównościach tył trochę ucieka.

Ogólnie auto stoi prosto, nie ma różnic w prześwicie, a na to co udało mi się podejrzeć to sprężyny całe.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi. Na forum padają pytania o poszczególne części. A ja pytam o cały remont tylnego zawieszenia, nawet nie wiem z czego się składa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybys sie ladnie przywital na poczatku

i zapoznal z forum to moze bys znalazl to co pisalem

a pisalem juz o zawieszeniu w VB

co montowac i ile tulei jest do wymiany

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podając linki do allegro w postach trzeba liczyć się z tym, że ktoś ten post może przeczytać za kilka miesięcy i nie będzie mógł wtedy sprawdzić cen, bo aukcji tych już dawno nie ma.

 

Z tego co udało mi się wyszukać to wychodzi mi na to, że potrzebuję przynajmniej:

 

Zestaw:

TULEJE PŁYWAJĄCE SZTUK 4 FIRMY LEMFORDER

TULEJE WAHACZA WZDŁUŻNEGO SZTUK 2 FIRMY LEMFORDER

TULEJE WAHACZA POPRZECZNEGO SZTUK 4 FIRMY FEBI

= 378zł.

Są też tańsze komplety za 140zł firm KRAFT lub HART, ale czy warto?

 

oraz 2 gumy stabilizatora = 16zł.

 

części RAZEM = 394zł - ceny z allegro. Chyba, że coś pomyliłem, bo chyba innych gum nie ma - nie wiem, nie znam się.

 

I pytanie dla mnie najważniejsze: ile może zainkasować mechanik, nie kolega, za robociznę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak brac to lemfordera

a nie jakies tanie badziewie

chyba ze chcesz za 3-4 miechy znowu to robic

tulei jest razem 10

plus gumy stabilizatora

i o tym pisalem wiele razy

nie podawalem linkow allegro bo nie kupuje tam czesci

 

a ile mechanik ??

w Wawie sporo w 3miescie tez

mnie cale zawieszenie kosztowalo ponad 1500 zlociszy

przod w 3 miescie

tyl w Wawie plus drazki kierownicze

plus 150 pelna geometria zawieszenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 lata później...
Gość leszek 398

Odkopuje temat.

Do tej pory, przy skromnej mocy mojego silnika po cichu chwaliłem VB za dość pewne i wystarczająco komfortowe zawieszenie.

Do wczoraj, gdy zauważyłem, że tył zaczął niebezpiecznie pływać po nierównościach.

Łuki drogi przez które przejeżdżałem setki razy, pofałdowania nawierzchnia, rozsądna prędkość i wrażenie jakby tylne koła na łuku o jakieś 0,5metra wyprzedzały kufer :zdziwko:

Muszę coś z tym zrobić, bo podejrzewam, że gdy zrobi się ślisko wywinę efektownego bąka.

Wjechałem dzisiaj "na szybko" do znajomego garażowego mechanika na kanał- poszarpaliśmy, pohuśtaliśmy, poświeciliśmy lampą i na niczym konkretnym nie stanęło...???

Wróżenie z czarodziejskiej kuli :zawstydzony: Jeżdżę sporo, auto potrzebne mi jest codziennie i nie wiem, czy "w ciemno" zamawiać już te tuleje i tylne amortyzatory.... chciałbym skrócić czas przestoju do minimum......

Edytowane przez leszek 398

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylne koła stoją tak | | czy tak /\ ? Może tylna zbieżność, ciśnie w oponach? Zawsze możesz podjechać na stację diagnostyczną i poprosić o sprawdzenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam jestem tu nowy i od niedawna mam vb kombi koles od kturego jom kupowalem powiedzial mi ze moja wectra ma tylne zawieszenie takie ze jak jom zaladuje bagaznik 3 osoby z tylu to podczas jazdy ona sie podniesie czy to prawda bo autko stoi dziwnie jak dlamnie teras tak jakby tyl siedzial nic niestuka nic niepuka bylem na stacji diagnostycznej poprosilem o sprawdzenie auta powiedziano mi ze wszystko jest ok znaczy teleskopy sprenzyny wszystko ok czy to prawda ze moja wektra ma takie cos czy wogole wektry majom cos takiego moja wektra jest z roku 98 silnik 2 l 16v dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności