Skocz do zawartości

dlaczego tak mocno buja z tyłu w kombi


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

witam ponownie!

Powiedzci mi co mam zrobic z zawieszeniem w Oplu Astra II kombi. Dzieci gdy jada z tyłu i nie spia to wymituja jak koty. Mam jeszcze Fiata Panda i tam nie ma tego efektu. Moja szanowan małzonka tez czasem jezdziła z tyłu ale tego miejsca szczerze unika bo jej zdaniem wymioty pojawiaja sie po około 10 km. Jej zdaniem buja straszliwie jak na statku pełnomorskim. teraz nie wiem czy uznac ze ten typ tak ma i pozbyc sie autka czy moze jest na to jakas rada. Astra ma 100 tys przebiegu opony 185/65 zawiecha z tylu nie reguluje sie cisnienie mam około 2,2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amorki byly sprawdzane kwietniu tego roku na przegladzie

maja 65 i 63 % tłumienia

od czasu przegladu samochód zrobił góra 5 tys km

autko jest ok baaaardzo spręzyste i nigdy nie dobija nawet jak ma sporo bagazu i ludzi moj kolega tez ma taką asterkę i podobnie o tyle mówi ze tam jezdzic to masakra. sam jechalem góra 15 km z tyłu i było srednio, w poprzedniej generacji tyle ze w sedanie bylo lepiej. Rozgladam sie juz troche ze MOndeo podobno ma genialne zawieszenie ale to kurcze ford. MK II to juz staruszek a na MK 3 mnie nie stac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozgladam sie juz troche ze MOndeo podobno ma genialne zawieszenie ale to kurcze ford. MK II

nie wiem kto Ci taki bajer wcisnął :mrgreen:

Ma takie same jak i MK1 i psuje się tak samo jak w innych autach, przy czym części droższe.

Naciśnij kilka razy na tył i badaj czy będzie "kris-kros"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amorki byly sprawdzane kwietniu tego roku na przegladzie

maja 65 i 63 % tłumienia

moje gazowe miały w punto 33%,a po pół roku w tej samej stacji na tych samych przyrządach 64%

nie da się dokładnie zmierzyć tłumienia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po nacisnieciu na tył autko wcale nie "rapuje" nie ma zamiaru sie kiwac jest ruch do góry i do do dołu i juz potem stoi w swoim połozeniu. wiem ze tak recznie mozna co nieco sprawdzic ale to raczej bylo skuteczne w polonezach a astra jest i tak dosc sztywne a kombi jakos szczegolnie. Mam wrazenie ze astra ma niestety taka a nie inna charekaterystyke zawieszenia i w sumie albo zmiana autka na inne nie koniecznie mondeo albo trzeba sie z tym pogodzic. Mozliwe ze w innym samochodzie dzieci takze by wymiotowały. poza tym zostaje jeszcze na szczescie Fiat Panda tam dzieci nie wymiotuja ale za to nie mam gdzie bagazy zmiescic. pozdrawiam oplomaniaków

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze tak recznie mozna co nieco sprawdzic ale to raczej bylo skuteczne w polonezach

tak sie sprawdza kazde auto

chyba ze ma pneumatyczne zawieszenie to sie nie uda :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmierzałem do tego ze polonez i jemu podobne maja miekkie zawieszenie a tym samym latwiej sprawdzic amortyzatory taka metoda co np w maluchu z przodu bylo dosc trudne ze wzgledu na resor poprzeczny ale wiele osób malucha za samochód nie uwaza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności