Skocz do zawartości

drgania kierownicy


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przy prędkości powyżej 100 km/h przy gwałtownym hamowaniu można odczuć straszne drgania kierownicy, co może być tego przyczyną ?

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przy prędkości powyżej 100 km/h przy gwałtownym hamowaniu można odczuć straszne drgania kierownicy, co może być tego przyczyną ?

 

Pozdrawiam

Przyczyn może być wiele np. żle wyważone koła krzywa felga(krawężnik) lub już bardziej skomplikowane

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

zeus, mamy taki zwyczaj by przywitać się tu

http://forum.opel24.com/viewtopic.php?t=23972&start=1359

przy okazji temat przenoszę do Astry

a co do opon to mogą być zbyt stare i też będzie kierownicą trząść

od tego by trzeba zacząć ( wyważenie )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim poprzednim samochodzie przyczyną drgań kierownicy podczas hamowania właśnie przy prędkości powyżej 100k/h były tarcze hamulcowe.Oględziny nie wykazały aby były krzywe do grubości minimalnej jeszcze im trochę brakowało a jednak po wymianie na nowe objaw ustąpił.Więc może warto je ocenić,pomierzyć i ewentualnie wykluczyć jako powód drgań.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100 % będą to przypalone tarcze hamulcowe. Prawdopodobnie miałeś długie, ostre hamowanie, a potem mogłeś wjechać w kałużę, wskutek czego tarcze się przypaliły i zdeformowały.

Miałem taką historię w ubiegłym roku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Chciałbym się dowiedzieć po czym można poznać że tarcze zwichrowało mówiąc potocznie. Otóż jakieś 2 miesiące temu wymieniałem tarcze, klocki były dobre nie były w połowie zużyte dlatego nie wymieniałem na nowe. Co zauważyłem teraz. Jak jadę i hamuje (jadę wolno i lekko hamuje) czuje tak jakby takie przeskoki, jak by hamulec łapał i puszczał. A znów jak jadę np ok 100 to różnie mam czasami jest oki a czasami mam odczuwalne drgania na kierownicy. Jak koledzy sądzicie mogę mieć ponowną wymiane tarcz ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klocki były dobre nie były w połowie zużyte dlatego nie wymieniałem na nowe

pozostawiam bez komentarza

Chciałbym się dowiedzieć po czym można poznać że tarcze zwichrowało

Przyłóż jakiegoś przyrząda, kredę, co kolwiek, a może czujnika zegarowego znajdziesz

i poobracaj tarczą

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to wziąłem i postawiłem na pustaku z jednej strony samochód, zdjąłem koło włączyłem bieg 1 i jak się kręciło podniesione koło to widziałem że krzywa tarcza, dlatego je wymieniam.

 

Do tego mam stare opony i bieżnik krzywy, więc i opony wymienię.

 

a drgania miałem przy 120.

 

A i jeszcze sprawdź ciśnienie w oponach:)

 

ja miałem z jednej strony 2 atmosfery a z drugiej jedną.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klocki były dobre nie były w połowie zużyte dlatego nie wymieniałem na nowe

 

pozostawiam bez komentarza

;) hehe mój błąd pomyliło mi się z innym przypadkiem he u siebie miałem nowe klocki. Nawet mam zapisane w kapowniczku co i kiedy było wymieniane :/ Więc cały komplet był nowy. Właśnie jeszcze ciśnienie musze sprawdzić. A po za tym to raczej czeka mnie sprawdzenie tarcz w jakim są stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności