Skocz do zawartości

Zbieżność tylnych kół Sintra


Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie małe pytanko: Czy jest możliwość regulacji zbieżności tylnych kół w Sintrze?

Ostatnio zauważyłem że prawa tylna opona od strony wewnętrznej nadmiernie zużywa się i nie wiem w czym tkwi problem. Czy to możliwe że tylna oś/belka zmieniła położenie. Dodam tylko że ciśnienie w oponach prawidłowe na łożyskach nie ma wyczuwalnego luzu i nie przypominam sobie abym wpadł w jakąś dziurę. A samochód na drodze zachowuje się prawidłowo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Normalnie to niema takiej możliwości.Prawdopodobnie masz coś uszkodzone.

Przypuszczalnie może to być wahacz podłużny z tego koła lub jego mocowanie.

Procedura regulacji jest naprawdę bardzo skomplikowana. Trzeba do pełna napełnić

zbiornik paliwa i przeprowadzić skomplikowane pomiary.Jak wahacz jest ok to proponuje pojechać do ASO .Tylko oni mogą to usunąć.

Pozdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! W Sintrze jest zamocowana typowa oś wleczona. Na Twoim miejscu sprawdziłbym tulejki mocowania zawieszenia,sprężyny (czy mają tę samą grubość-np.3-litrówki mają grubsze o 1 mm od 2.2 oraz liczbę zwojów i wysokość),amortyzatory,no i czy przypadkiem nie jest zgięty któryś wahacz (każdy się dziwi,jak taka cienizna wytrzymuje nasze drogi! :lol: ). W przypadku uszkodzenia,lepiej wymień go na używkę (250-800 zł).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem dzisiaj wszystkie te elementy, tzn wahacze proste, luzów na tulejach i innych elementach nie znalazłem. Elementy mocowań nie uszkodzone i na swoich miejscach. I dochodzę do wniosku że to może być tylko wiek opon tj 4 lata oraz przebieg ponad 60tyś. Nie wiem czy to dużo czy mało. Sądzę że jeszcze następne 10tyś.spokojnie przejadę na tych oponach. W pierwszym poście pisałem o nadmiernym zużyciu ale to tylko moja subiektywna ocena. Widywałem w dużo gorszym stanie. A z tą regulacją to sobie chyba na razie odpuszczę bo się obawiam, że zamiast polepszyć to mogę pogorszyć. ( W końcu dwie opony na tył co cztery lata to nie majątek ) Tym bardziej że nie mam zaufania do okolicznych serwisów. Bo gdy pytam o jakąś część do Sintry to dwa razy pytają mnie jaki Opel.

Dzięki za podpowiedzi. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz miernikiem faktyczny stan opon z tyłu jeśli będą różnice to lepiej to sprawdzić.

Według mnie zdarcie bieżnika od wewnątrz nie jest normale.

Nie ma tam możliwości regulacji i napewno jest to wynik jakiejś usterki.

Aby sprawdzić luzy trzeba pojechać na szarpaki do stacji diagnostycznej inaczej są małe szanse aby wyczuć mniejsze luzy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem napisać o jednej być może istotnej rzeczy że mam opony o rozmiarze 215x65x15 czyli troszkę szersze jak przewidziane. Czy to może mieć wpływ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno mieć wpływu na prawidłowy kąt ustawienia kół.

Naprawdę radzę dobrze wszystko posprawdzać.

Pewnie nic sie nie urwie ale szkoda opon.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też zrobię. Umówię się na diagnostykę, może coś wykaże. Ale to dopiero we wrześniu bo teraz inne wydatki w planie nie-motoryzacyjne.

Dzięki za pomoc i naświetlenie tematu.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności