Skocz do zawartości

stukanie podczas hamowania


Gość Pawel1924

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

kupiłem astrę 1,7 Dti z rok 2000.

 

I mam mały problem, a nawet dwa

 

1- przy hamowaniu lekkim (wciskając powoli pedał hamulca) słychać z lewego koła takie jakby metaliczne stuki, gdy wciskam mocno pedał to nie ma stukania, stukanie występuje tylko przy lekkim hamowaniu. Brzmi to tak jakby taki mały młoteczek lekko uderzał o metal.

 

2- drugi problem mnie bardziej niepokoi, a mianowicie po przekroczeniu 120km/h kierownica zaczyna drgać, drganie zwiększa się wraz z prędkością, przy 150km/h strach jechać bo cały samochód się trzęsie.

 

Amory są dobre, zbieżność również.

 

Do 120km/h auto prowadzi się bardzo dobrze.

 

Gdzie szukać przyczyny?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem astrę 1,7 Dti z rok 2000.

... to ,,wrzuć'' ją do profilu :?:http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/laugh.gif :D

... ad 1. - zdejmij koło i obejrzyj czy nie jest luźny zacisk albo klocek wewnątrz ,,lata'' i dlatego stuka ... czasami tak jest gdy nie jest dobrze założona sprężyna co trzyma klocek ... porównaj z drugą stroną - czy wszystko jest założone tak samo ...

... ad2. -

zacznij od wyważenia kół

Pozdro ... ;(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm.... pojechałem wyważyć i powiedział mi że to opony do wymiany bo mają krzywy bieżnik czy jakoś tak.... A więc jedno z głowy.

 

A stukanie jest już bardziej słyszalne, nawet podczas normalnego hamowania.

 

Jak dla mnie wszystko po obu stronach trzyma się dobrze, ale tarcze są cienkie będę musiał wymienić niedługo. Czy możliwe jest że wina leży w cienkich tarczach??? Dodam że podczas hamowania pedał nie pulsuje więc chyba nie są pokrzywione.

 

Dziś byłem na wymianie oleju i filtra, wlałem castrol magnetic 10w 40 z tego co pamiętam.

 

I jak wcześniej na starym oleju temp nie wychodziła raczej powyżej 80stopni to po wymianie jak wracałem była około 100stopni, czyżby mi wlali zły olej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stukanie jest już bardziej słyszalne, nawet podczas normalnego hamowania.

... a możesz podnieść przód auta cały- żeby ktoś CI zahamował i żebyś mógł zlokalizować źródło stukania ;(:?:

tarcze są cienkie będę musiał wymienić

... trzeba ...

castrol magnetic 10w 40

... magnatec ... półsyntetyk ...

czyżby mi wlali zły olej?

... bardzo dobry - sprawdź ile go masz ... Pozdro ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem chyba wszystko i solidnie siedzi, nie wiem co to stuka, a czy możliwe że tarcza jest tak zjechana że ten rant wystający dookoła niej podczas hamowania zawadza o coś od klocka i stąd stuki?

 

Oleju chyba nawet trochę za dużo mi wlał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i pewnie masz rację, u mnie też jest krzywa więc to pewnie od tego. Niedługo to wymienię.

 

Ah... i jak by było mało to mam następny problem... ale to już na dział silnik diesel więc tam napiszę. Tylko mam nadzieję że nie będzie to uszczelka pod głowicą.

 

[ Dodano: Czw Sie 27, 2009 17:44 ]

Witam :beer:

 

Denerwuje mnie to stukanie więc chce wymienić te tarcze a przy okazji i klocki.

 

Za bardzo nie wiem jakie tarcze kupić najlepiej na allegro.

Chciałbym wymienić je sam, czy to trudne??? Czy można coś źle założyć i mieć przez to problemy? Czy jest to bardzo skomplikowane?

 

Jak by ktoś mógł dać linka do tarcz które by pasowały.

 

Opel Astra II 1,7 DTI 2000r hatchback 5d Abs

 

Dziś widziałem się ze szwagrem, on ma Astrę 2 1,7 td 1999 i zauważyłem że u niego gaśnie kontrolka od układu chłodzenia (pomarańczowa kontrolka z wizerunkiem chłodnicy a w niej taki wiatrak). U mnie ona gaśnie ale dopiero po odpaleniu silnika, w czasie jazdy nie zapala się. Gdzie szukać problemu?

 

Jeszcze zauważyliśmy że moja astra zanim odpali to musi przekręcić z raz rozrusznikiem, nie ważne czy zimny czy gorący silnik zawsze musi zakręcić żeby odpalić.

 

A jego Astra odpala na dotyk, powiedział że to prawdopodobnie któraś świeca żarowa do wymiany.

 

Jak sprawdzić świecę:wink: On mówił coś żebym podłączył każdą pod prostownik i jak będzie się świecić końcówka to świeca dobra. Ale dokładnie nie wiem jak to podłączyć?? gdzie plus a gdzie minus?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności