Skocz do zawartości

wymiana tarcz hamulcowych problem !! :( Corsa B


Gość darkside13

Rekomendowane odpowiedzi

Gość darkside13

Witam dzis wziołem sie za wymiane tarcz hamulcowych w mojej corsinie :beer: zaopatrzylem sie narzedzia itp :beer: plus nowe klocki hamulcowe :beer: wszystko pieknie :beer: drucik odczepilem :beer: potem odkrecilem zacisk :beer: bez problemu sie odkrecil :beer: potem przystapilem do demontarzu jarzma :beer: tez bez problemu , no i doszedłem do odkrecenia upierdliwej sróbki na tarczy , po wielu bojach kombinowania udalo mi sie jej pozbyc , sukces :beer: no ale pukajac młodkiem w tarcze dosyc mocno nic nie schodzi :wink: włozylem glowę za tarcze zeby sprawdzic do czego byla ta sróbka przykrecona ku mojemu zdziwienie nie wiem czy tak ma byc ?? widze normalnie przeswit po wykreceniu tej sróbki na tarczy :beer: tak jakby nie byla do niczego przykrecona :beer: tylko o tak sobie wczesniej byla tak ma byc ?? bo po odkreceniu jeje w ogóle tarcza mi nie schodzi :beer::( Prosze o pomoc :beer::( dorzucam zdjecia jak to u mnie wyglada

 

tutaj 1 zdjecie jak odkrecilem sróbke z tarczy i z drugiej strony widac przeswit po odkreceniu sróbki ona w ogóle powinna do czegos byc dokrecona ??bo nie wiem. a mam tak z lewej i prawej strony.

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/45c5ca1f9d768deb.html

 

 

 

nastepne fotki:

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9c18a973db9493c0.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b2f722fa35684fec.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9768f7138bf83bbf.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta śrubka jest ustalającą śrubą tarczy i jest wkręcona do piasty

Najlepiej byłoby zrobić to ściągaczem, ew. przed opukiwaniem czy zbijaniem, pozalewaj ile dasz radę jakimś penetrusem itp. przestrzeń wewn. tarczy czyli przez otwory śrub, centralny, od tyłu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość darkside13

nio ja sie domyslam ze jest ustalającą śrubą tarczy i jest wkręcona do piasty , ale czy tak powinno byc jak jest u mnie na 1 fotce ?? przy lewym kole jeszcze nic nie ruszalem ale jak zdjełem kolo wlożylem glowe do srodka to widzialem koniec tej sróbki , jak dla mnie ta sróbka wyglada tak jak by tylko miala sie wkrecic do tarczy i to wszystko bo niczego innego nie łapie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darkside13, w tarczy nie ma gwintu, a jest on w piaście i skoro była wkręcona to przecież nie w powietrze :wink:

Chyba że już tarcza Ci się obróciła na piaście, a piasta ma wycięcie wtedy o.k.

Na tych zdjęciach za wiele nie widzę, to się co do nich nie wypowiadam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość darkside13

aha no to chyba ze to jest tak ze sie juz przekrecilo :beer: mozliwe , ale pukalem dzis mlotkiem i dupa nie chce tarcza zejsc , mysle zeby wziasc troszku wiekszego mlota i jutro sie pobawic , ale z glowa zeby niczego nie uszkodzic, bo masakra jest z ta tarcza zeby ja zdjac :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wewnątrz tarczy będzie duża narośl korozji i dlatego w trakcie demontażu blokuje.

Z młotem nie przesadzaj - łożysko będzie miało plastikowy koszyk i możesz coś jeszcze z-dupcyć :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje Ci się że jest aż tak źle :wink:

w jednym z ostatnich wymienianych zestawów tarcza pękała, a środek dalej twardo siedział na miejscu i żeby nie było - przykręcone to do niczego już nie było.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności