Skocz do zawartości

Dziwne stukanie w tylnim prawym nadkolu


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, byłem na przeglądzie. Człowiek z diagnostyki podpowiedział, że klocki hamulcowe mogą telepać się w zaciskać - brak blaszek, sprężynek czy podkładek. Spróbuję za kilka dni podłubać.

pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam koledzy miałem ten sam problem u siebie w asterce sam do tego doszedłem berdzo częśto odgłosy te mogą pochodzić od obcierania się blachy tzn tylna sprężyna opiera się na belce tylniej i najprawdopodobniej miejsce oparcia sprężyny na belce jest pęknięte , kiedy tył jest nie obciążony odgłosy te się nie wydobywają ponieważ naderwany kawałek jest cały czas w dole wystarczy to pospawać i jak rękę odjął , lecz nie każdy mechanik chce się tego podjąś. . Może być jeszcze jedna rzecz zdejmij sobie tylni prawy bęben i zobacz czy wszystkie sprężyny są tam na miejscu . pozdrawiam Paweł

 

[ Dodano: Pią Paź 09, 2009 11:16 ]

suchy_lew jeżeli zabezpieczenie szczęk w bębnach by się rozleciało to byłaby inna oznako tzn gdybyś jechał lub cofał koło samo zaczęło by ci hamować i głośno trzeć . Bo w tedy szczęki są niezależne od niczego tylko układają się jak chcą . pozdro Paweł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo u siebie. Na przegladzie całe zawieszenie jest OK, ale i tak hałasuje. Najbardziej daje się usłyszeć nie na głębokich dziurach tylko na drobnych poprzecznych zagłębieniach. Odgłos jest taki jak bym w bagażniku woził jakąś sprężynę. Nie jest to stukanie ani walenie tylko taki sprężynujący odgłos. Jeździłem bez koła zapasowego i z pustym bagażnikiem. Dalej to samo. Żadnych lużnych elementów pod podwoziem. Układ wydechowy podwieszony prawidłowo. I co to może być.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jesio raz ja :)To stukanie jest tak jakby pod nadkolem lub belką tylna strona prawa i stuka tylko jak jadę wolno tak do 40 możne wtedy wchodzi to w jakieś wibracje ??

A może to guma tylnej belki już nie wiem w poniedziałek jadę do opla mam dość hm.... ;/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiędzy nadwoziem a sprężyną ( tył ) jest gumowa podkładka. Rozłaziła mi się w reku więc myślałem że dobija sprężyna o metal. Wymieniłem obie gumy i nic to nie dało. :wesoly:

Codziennie jeźdże i słucham tego denerwującego odgłosu. Zastanawiam się kiedy mi coś odpadnie od auta. :?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem co było prawy tylny amortyzator hałasował a mianowicie jego wnętrze czyli coś się w nim poluzowało chyba tłoczek i przenosił dźwięk na tylne nadkole - amorek bilsztaina 6 miesięcy co za szmelc nie ma to jak kayaby założyłem dwa nowe kayaby i cicho aż miło a tamte oddaje są na gwarancji

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam

 

U mnie występuje identyczny problem od około tygodnia, Dzisiaj odstawiłem auto do warsztatu i mechanik powiedział, że lewa sprężyna jest pęknięta... moje pytanie brzmi czy możliwe jest zeby sprężyna była uszkodzona z lewej strony skoro moim zdaniem dzwiek dobiega z prawego tylnego nadkola? Według mechanika z lewej strony wszystko jest OK.

 

Dzięki Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności