Skocz do zawartości

Wymiana swiec zarowych - az taki problem?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W marcu kupilem Opla Vectre GTS rocznik 2005 1,9CDTI 120KM pojechalem do mechanika wymienilem klocki, rozrzad, olej, filtry, odgrzybilem klime i wszystko ok.

 

Kontrolka pokazywala jednak ze cos dalej jest do roboty - po podpieciu okazalo sie ze jedna ze swiec zarowych jest do wymiany. Mechnicy u ktorych to robilem stwierdzili ze przy tym silniku sie tego nie chwytaja bo te swiece sa wyjatkowo kruche... Moga to robic na wtedy to koszt 300-400zl za swiece z robocizna ale jesli ukrusza gwint to zabawa z glowica itp to koszt okolo 1000zl (wtedy po zakupie auta nie mialem zbytnio kasy wiec zrezygnowalem z tego bo zblizalo sie w koncu lato).

 

Teraz mamy juz wrzesien i postanowilem dokonac zmiany.

Zadzwonilem do ASO w Katowicach koszt wymiana + swiece to 510zl.

trwa to jak dobrze idzie godzine jesli jest problem ze swiecami to sa czyms podlewane zeby je mozna bylo latwiej odkrecic i trwa to dluzej.

 

No i spytalemjak tj jesli sie ukruszy swieca czy mam gwarancje i to wtedy oni pokrywaja koszty? - otrzymalem odpowiedz ze nie ma takiej mozliwosci bo nikt mi nie zagwarantuje ze swieca sie nie ukruszy...

 

Spytalem jakie sa wtedy same dodatkowe koszty otrzymalem odpowiedz ze robocizna to dodatkowe 1700zl!!

 

Co w tkiej sytuacji zrobic? Swiece chce wymienic. Na obecna chwile pojade chyba do moich mechanikow bo jesli im sie uda swiecy nie urwac bedzie dobrze a jesli sie uda to i tak bedzie duzo taniej niz w ASO.

Podobno mozna czyms ta swice podlewac np przez 2 tygodnie a sa duze szanse ze zostana wykrecone bez problemu. Orientujecie sie czym to sie robi?

 

Moze ktos wie gdzie na slasku wymieniaja swiece w tym silniku bez zadnych problemow?

 

Z gory dzieki za inf bo z 500zl moze zrobic sie 2500 w ASO a to juz przesada...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mialem 3 świece ukręcone. Kupiłem auto z taka niespodzianką. Wyszły z obudowy a ta zostala wkęcona w głowice. W moim mieście jest taki mechanik "magik" wykręcił pozostałości świec bez odkręcania głowicy. Coś tam gwintował , wkręcał i sobie poradził. Pół dnia dłubał i udało sie. Koszt razem z wymiana świec na nowe wyszło 450 zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...

czy brac sie samemu za wymiane swiec zarowych ,czekam na jakas dobra rade :wink:

No pewnie,żadna straszna robota. jest tylko jeden warunek-na 3 dni przed wymianą 2-3 razy dziennie psikaj wd-40 w gniazda swiec-tak mi polecił szpec od diesli,u mnie wyszły jak z tortu:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności