Skocz do zawartości

Problemy z przednim łożyskiem koła


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników forum, przeglądałem posty na temat przednich łożysk jednak nie znalazłem odpowiedzi na moje problemy, a mianowicie wymieniłam łozysko w swojej Vectrze w maju 2009 z powodu chałasowania jednak po 2 miesiącach zaczeło znowu chałasować więc wymieniłem ponownie ale tym razem z piastą, niestety problem powrócił i znowu mam chałasowanie, nie wiem jaka może być jeszcze przyczyna tego chałasowania, proszę o jakieś porady i wskazówki, z góry dziękuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale po wymianie jest spokój jakiś czas?

Może zbytnio męczysz to auto ;) ale żeby tak szybko w sumie wysiadło. A może to używane części były i nie wytrzymały długo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pierwszym razem łożysko było firmy OPTIMAL za drugim razem było wymieniane lozysko z piastą ale nie pamętam firmy wymiana w warsztacie poprzez demontaż kolumny i wciskane na prasie, oczywiście za każdym razem nowe czesci a geometria była również ustawiana. od ostatniej wymiany tj. początek lipca przejechałem ok. 1500km

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piastę się wymienia jeśli jest uszkodzona

na nowym łożysku nie powinna się uszkodzić

czyli mogła być padnięta piasta i założyli ją z powrotem na nowym łożysku

(a to łożysko dodatkowo pewnie jeszcze z literką A w numeracji)

 

Drugie - albo ktoś dodatkowo pomagał sobie młotkiem, albo założyli byle tańsze

a to się mści

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za drugim razem byłem przy wyminie i nikt nie pomagał sobie młotkiem, profejonalny warsztat wszystko było robione na prasie ale fakt że części mogły być z tańszej półki, natomiast nasuwa mi się pytanie czy może coś jeszcze powodować chałasowanie pomijając łożysko z piastą może przegub jest walnięty i rozwala łożyska ? Chciałby się upewnić jak dokonam wymiany na porządne łożysko z piastą czy problem chałasowania zniknie czy znowu będę zaskoczony, z góry dziękuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uszkodzony jest inny element, to słyszeć go możesz zarówno przed jak i po wymianie łożyska. Przegub jest skręcany z piastą większym momentem na sztywno i pracuje tylko na swoim ułożyskowaniu, no chyba że ktoś przykręcił nakrętkę piasty tylko w palcach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem wcześniej po wymianie przejechałem ok 1500 km i wszystko było ok zero chałasowania, czyli na to wychodzi jak pisał kolega DAROM że wykluczył by uszkodzone inne elementy i probelm tkwi w wadliwym łozysku i paście. Jestem umuwiony z warsztatem gdzie robili auto na piątek, zobaczymy jaka diagnozę postawią mechanicy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale co? W warsztacie nie umieją ci powiedzieć co się może dziać. Może warto zmienić mechanika.

Jeden będzie wiedział od razu co to może być a drugi zrobi loterię.

Jeden na stukanie w kole powiedział że to skrzynia padła i jest do wymiany a drugi obejrzał i wymienił sworzeń i wystarczyło.

Spytaj się czy potrafią powiedzieć tak w miarę pewnie że to napewno to co podejrzewają bo jeśli nie to szkoda Twojego czasu i pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności