Skocz do zawartości

centralny zamek


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Ja mam taki problem. Auto to Kadett E moich teściów :) 3-drzwiowy.

 

Jak przekręcam żeby zamknąć to się zamykają oboje drzwi, ale jak chcę otworzyć to otwierają się tylko drzwi od strony kierowcy ;) W czym może być problem?? Dodam, że centralny jest tylko na drzwiach, a na klapie bagażnika nie ma. Siłownik master jest chyba od strony kierowcy :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli master był by walnięty to drzwi nie zamykały by się ani nie otwierały razem. A jeżeli się zamykają to jest wszystko wporzo. Master slave różni się od samego slave że wychodzi z niego sygnał sterujący - reszta działa tak samo.

 

Maxiej, czy jak przekręcasz kluczyk aby otworzyć drzwi centralny zamek się załącza - w sensie czy go słyszysz?

Jeżeli to słyszysz to możliwe jest że ząbki na kole zębatym w puszce centralnego są połamane do pewnego momentu, czyli możliwe jest zamknięcie (bo jest akurat ta połowa) a otworzenie już nie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie słychać go. Otwiera się tak jakby nie było centralnego, czyli tylko sam zamek od strony kierowcy. Centralnego nie słychać w ogóle. W tym właśnie jest problem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość challenger

Zdejmij boczek pasażera i zamień miejscami kabelki przy silowniku (zmostkuj jakimiś kablami, rzecz jasna nie rozbieraj wtyczki). Zamknij drzwi manualnie i zarygluj. potem Zamknij kluczykiem drzwi kierowcy. Jeśli drzwi kierowcy sie zamkną, a boczne otworzą, to winny jest silownik w lewych drzwiach. jeśli się nie otworzą, to wina leży po stronie silownika drzwi pasażera. Oczywiście równie dobrze możesz się poslużyć miernikiem napięcia albo żarówką i sprawdzić czy przy otwieraniu i zamykaniu drzwi kierowcy dochodzi napięcie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :)

Problem został rozwiązany przez zamianę siłowników, bo jak sprawdzałem to od strony kierowcy dało się otwierać i zamykać oba jednocześnie. Także pewnie siłownik master był po złej stronie.

Wszystko ładnie i pięknie, ale jest nowy problem... :)

Mianowicie jak otwieram za klamkę drzwi od strony kierowcy, to wszystko jest ok, ale po otwarciu centralnego zamka i próby otwarcia drzwi od strony pasażera to centralny się automatycznie zamyka :) Dzieje się to jak chce się otworzyć drzwi od zewnątrz jak i wewnątrz :)

Także teraz nie wiem czy zamiana siłownika była słusznym rozwiązaniem. Dodam ze siłowniki nie są opisane który jest master lub slave.

Proszę o pomoc w tej sprawie :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam to z oby dwóch wychodzi tyle samo kabli. Więc nie wiem który jest master, a który slave :-) Jutro zobaczę co to za centralka i jak się uda to poszukam na necie jakiegoś schematu i może się wszystko wyjaśni ;)

A może jakieś pomysły na ten dziwny problem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności