Skocz do zawartości
Gość Anonymous

Kadett 1.6 Diesel a paliwa typu Bio

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam.

Czy ktoś z szanownych kolegów próbował zalać Opelka Biopaliwami, czy warto i ew jak sie zachowuje lub czy nie uszkodzi silnika bo coś takiego też słyszałem

z góry Dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

możesz smiało lac napewno nic się nie uszkodzi...co do tego czy się opłaci to musisz sam się przekonać...z własnego doświadczenia wiem, że mi silnik diesla spalał więcej paliwa bio niż zwykłego oleju napędowego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Troll pytasz się czy Bio nie zaszkodzi Kadeciakowi :wink: , a ja osobiście nieraz żałuje, że nie mam jakiegoś prostego diesla pokroju Kadetta i tak wokół komina, czyli do roboty i na zakupy tankował bym tylko jedno słuszne paliwo czyli opał :lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

możesz smiało lac napewno nic się nie uszkodzi...co do tego czy się opłaci to musisz sam się przekonać...z własnego doświadczenia wiem, że mi silnik diesla spalał więcej paliwa bio niż zwykłego oleju napędowego.

To prawda. Przy obecnych cenach BIO to jest smiech na sali. Zerowa oszczednosc. Co zaoszczedzisz na tankowaniu to stracisz w procesie spalania. Jesli roznica pomiedzy ON a BIO jest 35gr na litrze to zaczyna sie oplacalnosc jazdy na BIO. Ale na zime i to jeszcze w starym klekocie bez bezposredniego wtrysku tankuja tylko optymisci :mrgreen: To paliwo jest bardzo geste i ma wyzsza temperature zaplonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi