Skocz do zawartości

branie oleju vectra b 1,6 16v


Gość cacek8969

Rekomendowane odpowiedzi

1. jak jezdzic zeby silnik bral jak najmniej oleju jest jakis specjalny styl jazdy zmniejszajacy lub zwiekszajacy pobor? nie mowie o kreceniu silnika no czerwonego pola :) bo to oczywiste

 

2. czy zmiana oleju syntetycznego na polsyntetyczny moze przyspieszyc branie oleju?

 

3. czy taka jazda na dluzsza mete (uwzgledniam ciagle kontrolowanie stanu i dolewanie go) moze jakos zaszkodzic silnikowi?

 

4. no i ostatnie pytanie czy sama wymiana uszczelniaczy zaworowych cos moze dac? czy silnik bedzie poszczal olej przez pierscienie?

 

przeszukalem cale forum i nie znalazlem odpowiedzi na moje pytania

 

wiec gdyby ktos wiedzial prosze o opinie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dolewałem oleju przez trzy lata,zmieniłem uszczelniacze zaworów co nic nie dało po dwóch latach niedawno zmieniłem uszczelniacze pierścienie i panewki korbowodów najgorzej wygladały pierścienie!Na razie spokój z olejem!Trudno cos konkretnego doradzic!myślę ze decyzje musisz pojąć sam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeszukalem cale forum i nie znalazlem odpowiedzi na moje pytania

to poszukaj dokladniej

o spalaniu oleju przez silnik 1,6 16V juz bylo wiele razy

byl montowany nie tylko w vectrze

ale i w innych modelach

od corsy po zafire

 

pytasz o spalanie

a nie napisales najwazniejszego

ile pali na 1000 kmow

GM podaje norme 0,7 litra na 1000 kmow

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest juz grubo powyzej normy ktora i tak juz jest zarąbiscie wysoka.

odpowiedzi na moje pierwsze trzy pytania uwierz mi ze naprawde nie znalazlem i jesli ktos zna na nie odpowiedz bylbym wdzieczny

pozdro

 

gumol77 a jak cenowo to wygladalo u ciebie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo te pytania sa kompletnie bez sensu

1. jak jezdzic zeby silnik bral jak najmniej oleju jest jakis specjalny styl jazdy zmniejszajacy lub zwiekszajacy pobor? nie mowie o kreceniu silnika no czerwonego pola bo to oczywiste

jedynie jazda na emeryta ;)

bierze olej to go brac bedzie (do czasu remontu silnika)

2. czy zmiana oleju syntetycznego na polsyntetyczny moze przyspieszyc branie oleju?

raczej zmniejszy jego spalanie -ale nie licz na cud uzdrowienia

3. czy taka jazda na dluzsza mete (uwzgledniam ciagle kontrolowanie stanu i dolewanie go) moze jakos zaszkodzic silnikowi?

moze ale nie musi

Ty ryzykujesz

 

 

moze lektura tego jakos Ci rozjasni w glowie

http://www.forum.vectra-unlimited.pl/showthread.php?t=25934

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finansowo to wyglada tak:uszczelka pod głowicę,uszczelniacze wału 2szt mały i duży,olej elf 5l,uszczelka pod miske 250zł.pierścienie usczelniacze zaworów 250zł i z 50 zł na jakieś pierdoły nie pamiętam jakie.Dodatkowo jeszcze zrobiłem nowe prowadnice zaworów to 150zł po znajomości tylko że moje auto to 1.6 8v.Zrobiłem również honowanie cylindrów ręczna honownicą i podopiłowałem pierścienie ponieważ dałem nadwymiarowe,patent juz sprawdzony wcześniej i jak dotąd nie wział oleju z tego co zaobserwowałem ani kropli.Nie licze tu kosztów roboty bo robiłem wszystko sam.Jedyna ważna rzec to sprawdzić prowadnice zaworów czy nie ma luzów bo po dłuższej eksploatacji znów może sie pojawić ubytek oleju!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności