Skocz do zawartości

Zakładanie gniazda zapalniczki


Gość Bifrost14

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Kilkukrotnie wcześniej pojawiały się posty, w których pytano jak podłączyć gniazdo zapalniczki w autku, które nie jest w nie wyposażone... Sam nie jestem znawcą tematu więc pewnie mało fachowo ale łopatologicznie postaram się wyjaśnić. Więc pokrótce co i jak:

 

Lista zakupów:

- bezpiecznik 16A

Dołączona grafika

- obudowa bezpiecznika

- 2 (najlepiej różnokolorowe) przewody śr. 2mm; długość taka, by wystarczyła mniej-więcej od aku do gniazda

- gniazdo zapalniczki

 

1. Zarabiamy jeden z końców przewodu tak, by móc założyć pod plusową klemę akumulatora. Będzie to nasz przewód napięcia, który to prowadzimy do wewnątrz samochodu przez gumową uszczelkę za akumulatorem, którą idą inne przewody.

Dołączona grafika

Uważamy, żeby przebijając się przez gumową osłonę nie uszkodzić pozostałych przewodów...

 

2. Drugi koniec naszego przewodu zarabiamy tak, by móc go podłączyć do gniazda zapalniczki. Wpinamy go w taki sposób, jak na zdjęciu.

Dołączona grafika

 

3. Przewód niebieski będzie naszą masą. Prowadzimy go od gniazda zapalniczki (fot wyżej) do miejsca styku z np karoserią. Ja wybrałem miejsce na progu od strony pasażera pod plastikową przykrywką. Od zapalniczki poprowadziłem przewód za tapicerką nóg pasażera i pod plastikami na progu - zupełnie niewidoczny.

Dołączona grafika

Końcówkę zarobiłem na pętelkę i podłożyłem pod śrubę.

 

Całość to wydatek rzędu max 4zł (gniazdo z zapalniczką dostałem na szrocie za darmo). Czas pracy jakieś 10 minut. Wybaczcie ewentualne błędy - poprawki i porady mile widziane

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności