Skocz do zawartości

sonda lambda


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam :wesoly:

czy sonda lambda ma duży wpływ na prace silnika x20xev na wolnych obrotach,na paliwie jak i gazie.Pomijajac silnik krokowy bo był sprawdzany.

I czy po naprawie czujnika walu korbowego oraz resecie komputera i jeżdżeniu, może sie ponownie uzbroic w błędy i po jakimś czasie,ponownie źle pracować silnik.Bardzo proszę o pomoc bo już szalu dostaje.

 

pozdrawiam :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
czy sonda lambda ma duży wpływ na prace silnika x20xev

 

Tak, analizuje skład spalin i daje sygnał do kompa o mieszance paliwa i powietrza.

 

na paliwie jak i gazie.

 

na paliwie bardziej na gazie masz emulator sondy który ma za zadanie oszukiwać sondę żeby myślała że jest na benzynie a komputer żył w błogiej pseudonieświadomości

 

czy ... może sie ponownie uzbroic w błędy

 

tak jeśli jest już na wykończeniu sonda lub komp dogorywa

 

Nie wiem czy na innym forum nie widziałem już twojej identycznej wypowiedzi jakieś 2 tygodnie temu. Pojeździj trochę na benzynie i nie używaj w ogóle gazu. Jak będzie sie walić to znak że to sonda jak nie to komputer masz pewnie simtec 01.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

dzieki ....wiesz teraz lepiej mi chodzi na gazie niz na benzynie,na benzynie praktycznie ma 500 obrotow i nie wchodzi na obroty,po przelaczeniu na gaz prawie stabilne 750 i jakos sie toczy.Na kompie od jakiegos czasu pokazuje stale dwa bledy tzn:sonda lambda zwarcie na masie i czujnik polozenia walkow rozrzadu (niedawno wymienialem) - bledny odczyt.A walcze z autem juz troche, i wydalem kupe kaski.Bardzo dzieki za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Powiedz mi szczerze który to jest rok tej twojej omegi i czy nie masz przypadkiem 2 gen LPG 8)

 

Bo jeśli jest tak jak myślę to najpewniej wina jest po stronie braku współpracy komp a LPG. Ja osobiście dzięki takiej awarii przestałem używać LPG w samochodzie i poszukuje nowego komputera do omegi :wesoly: albo zastanawiam sie nad inwestycją rzędu 2000 zł na wtrysk gazu :D wszystko rozbija sie o ceny paliwa i o to ile mam jeszcze zamiar jeździć omegą :|

 

Ps. też utopiłem stertę szmalu na naprawy a okazało sie że wina jest w komputerze i LPG :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

powiedz mi prosze kolego jak rozwiazales ten problem,bo najwyrazniej mam podobne objawy.A rok mojej omesi to 1995 - 2.0 16v i tak jak piszesz gaz II generacji,ale jak go kupilem gaz juz mial i prawie przez rok chodzil bez problemu,dopuki ...doputy nie bylem zmuszony wymienic uszczelki pod glowica,i od tamtej pory same problemy.Prosze pomoz jak mozesz.

pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Najpierw zrób test tydzień non stop na benzynie... pewnie ci benzyna wróci do normy tak jak u mnie.

 

Ja zrobiłem tak że nie używam gazu i szukam komputera do silnika w nowszej wersji tylko że znowu nie może być w za nowej. Albo rozwiązanie ekstremalne zapodać sekwencje w Radomiu to koszt koło 2000 zł więc... jedyne co mnie trzyma przed instalacja sekwencji to chęć zmiany samochodu w przeciągu najbliższego roku. :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

wiesz tylko ze w chwili obecnej na benzynie wlasnie nie jezdzi,gdyz nie wkreca sie na obroty,ledwie co mi sie uda przelaczyc na gaz,bo pozniej juz na gazie jezdzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
sprawdz czujnik wałków rozrządu

 

Już chyba ma to za sobą i nic nie dało.

 

na benzynie wlasnie nie jezdzi

 

zrób tak że odpal ją na benzynie przełącz stacyjke od gazu na benzyne i posiedź sobie ze 30 minut na wolnych obrotach (posłuchaj radia, pograj na komórce) nie ruszaj poprostu samochodu ale zostaw na włączonym silniku :( ja tak zrobiłem i normalnie zaczeła jeździć fakt że z 5 minut to nie wiedziała co sie z nią dzieje :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności