Skocz do zawartości

Problem z przeznaczeniem małego dodatkowego kluczyka do auta


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Od niedawna jestem użytkownikiem Opla Astry II 1.6 (zresztą bardzo zadowolonym użytkownikiem). Mam mały problem z małym dodatkowym kluczykiem, który dostałem wraz z autem. Poprzedni właściciel nie miał zielonego pojęcia do czego on może służyć. Podobnie mam i ja:D

U znajomego widziałem podobny i służył mu on do wł/wył autoalarmu, ale gdy u siebie go szukam nie mogę go znaleźć, więc prawdopodobnie go tam nie ma. Chyba, że jest w miejscu obok silnika, gdzie go nie zauważyłem. Jeżeli potrzebne będą większe ilości informacji dajcie znać. Pomogę jak potrafię.

Z góry będę ogromnie wdzięczny za wszelką pomoc, z tym dziwnym kluczykiem i rozwiązanie frapującej mnie zagadki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrob fotke kluczyka :twisted:

fabrycznie to on nie byl dodawany

jedynie co to od alarmu/syreny montowanej poza fabryka

a tej musisz szukac pod maska

jesli nie ma to ktos musial go wymontowac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem w nie których wersjach w Astry nie było wyłączania poduszki pasażera?U mnie akurat nie ma czegoś takiego,ale wiem ze np.w puncie wyłącza się ja kluczykiem.Wyłącznik jest na desce rozdzielczej widoczny po otwarciu drzwi pasażera. :twisted:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w Oplu nigdy nie spotkałem

Ja też nie,ale pomyślałem że mogła być taka opcja,bo u mnie jest tam taka mała owalna zaślepka,ale widocznie nie ma to nic wspólnego z opcjonalną możliwością wł-wył poduchy.

Na pewno były wersje asterek które "warzyły" obciążenie przedniego siedzenia i w zależności od ciężaru poducha się włączała lub nie,ale do tego potrzebny był chyba jeszcze jakiś oryginalny fotelik opla czy jakoś tak albo jakiś moduł wyłączający.(tak to jakoś leciało):twisted:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim, dziekuję za szybkie odpowiedzi. Jutro wrzucę fotkę kluczyka z nazwą firmy produkującej jak znalazłem w internecie wyspecjalizowane zamki do aut.

A co do syreny, to gdyby ją wymontowano to czy zostały by jakieś ślady? Jak tak to jakie i gdzie?

Co do drzwi to tam znajdują się tylko miejsca na kluczyki w celu uruchomienia blokady otwierania drzwi np. dla dzieci, nic innego niema. Przy kokpicie też nic widocznego nie znalazłem.

Jeszcze raz bardzo dziękuję za Waszą pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do syreny, to gdyby ją wymontowano to czy zostały by jakieś ślady? Jak tak to jakie i gdzie?

mogą a nie muszą

Pakują je w różne miejsca, mocując na nowe jak i już istniejące śruby/wkręty

pod nadkole plastikowe, zderzakiem, w komorze, itd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierw pomyslalem moze od relingow,bagaznika dachowego.ale na moje oko moze chlop mial jakis motorower i nosil razem od auta.

podobienstwo jest ---> http://allegro.pl/item745106737_simson_s53_nowa_oryginalna_stacyjka_kluczyk.html

chyba ze gdzies jest jakies odciecie zaplonu na taki kluczyk(widzialem kiedys w maluchu takie odciecie tylko ze na klucz ze starego zuka lub nysy gdzie wlanczalo sie napiecie za siedzeniem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności