Skocz do zawartości

które opony mniej najmniej szumią


Gość PioGor

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem zasięgnąc porady które opony najmniej szumia Posiadam Viki w habecie i dochodze do szału chyba pozostaje mi nasadzenie jak najwęższej opony na tył posiadam 195/65 R15

Pirelli P 6000 porażka totalna łozyska nie szumią ,zbierzność dobra

Chodzi mi o sam tył albo maty bitumiczne i jadą czytałem jeszcze coś takiego:

Jak szumią opony można to sprawdzić przeciągając po bieżniku ręką, czuć falistą powierzchnie .

Też przymierzałem się do wymiany łożysk dopóki nie pojechałem do zakładu wulkanizacyjnego .

U mnie opony szumiały przy 60km/h i późnej ustawało .

Powodem były zużyte amortyzatory tylnego zawieszenia (jeden 6%, a drugi 0)przez co ABS strzelał i wycierał na oponie małe placki .

A efektem było huczenie .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego miales wyzabkowane opony

dlatego tak szumialo

wymiana amorkow

doprowadzenie zawieszenia z tylu do stanu ''igla'' w tym geometria zawieszenia

i nowe opony powinny rozwiazac problem

oczywiscie nie najtansze badziewie ''made in china''

p.s. to nie wina ABS :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

witam na forum,

wymiana amorkow nie rozwiazuje problemu, posiadalem juz 3 vectry, wszystkie kupione w salonie i wszystkie zabkowaly opony, im wieksza felga tym wieksze objawy, przy 16 w miare spokoj, od 17 w gore po kilkunastu tysiacach km opony w kosz. przy 15 calowych kolach zabkowanie niezauwazalne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w VC to wada konstrukcyjna

wiele osob sie na to skarzy

 

 

a w temacie mowa o vectrze B

i napisalem dokladnie co jest przyczyna poza amorkami

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

no właśnie, bardzo proszę o pomoc bo już dostaje białej gorączki, kilku rożnych pracowników aso opla pytałem co z tym zrobić, jak się pozbyć tego problemu, według wszystkich "tak już jest" i po prostu wielowachaczowe zawieszenie tak pracuje, nawet usłyszałem opinie ze powinienem obciążyć samochód (świetnie... włożę sobie dwa worki cementu do bagażnika)

 

Podsumowując wg nich tak ma być i nic nie da się z tym zrobić.

 

Jak tutaj się nie wściec gdy obydwa te auta kupiłem nowe, jedno gts drugie kombi, w obydwu z nic opony (17 i w kombi 18) nadają się na śmietnik po kilkunastu tys. km

 

Co ciekawe miałem wcześniej vectre sedan i signuma oraz vectre kombi - wszystkie C i w nich problem nie występował (opony kolejno 15 cali, 16 cali i 17 cali)

 

Na dniach szykuje się wymiana 18 calowych opon, koszt ok 3 tys zł i przy tym aucie po jednym sezonie będą do wyrzucenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności