Skocz do zawartości

Silnik zgasł i nie chce zapalić"Sintra"


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Proszę pomóżcie gdzie tego szukać na forum albo proszę o poradę.

Rano odpaliłem z małymi problemami, ale się udało. Po przejechaniu ok 10 km zatrzymałem się na czerwonych światłach i ...silnik zdechł (na gazie)...opaliłem i po 100 m kaput...ktoś tam mi mówił ze to może być pompa paliwa bo jej nie słychać... wielki dzięki z góry.

Sintra 97 2.2 16v LPG (zwykły)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

kolego poprawiłem tytuł

w każdym przypadku jest kontrolka silnika i odczytanie błędów

a pompę powinno być chyba słychać po włączeniu zapłonu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki kolego za poprawkę :wesoly: Autko stoi w szczerym polu i dzisiaj będę je holował. Kiedyś kontrolki mi się świeciły to mechanik z kompa nic nie wyczytał i nic nie poradził.(nie wiem o co chodziło) Ale jak wiadomo mechanik mechanikowi nierówny (do tych spraw to mam pecha) dlatego zacząłem od forum. pytanko jeszcze jedno : czy po wymianie pompy zalewa się ją benzyną czy coś w tym rodzaju?

dzienx

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Pompy u mnie nie słychać. Ten temat już był na forum. Napisz coś więcej-czy silnik kręci,czy jest iskra,czy sprawdziłeś wszystkie połączenia na czujnikach i elektrozaworach,czy masz paliwo w zbiorniku(jeśli nie-to mogła paść pompa,ale na gazie powinien jechać),czy wymieniałeś świece i przewody,itd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

samochód tracił obroty tzn. z wysokich obrotów wciskam sprzęgło i gasł mi a później przełączał się na paliwko i jechał normalnie ...i tak w kółko do pewnego momentu.dzisiaj będę sprawdzał iskrę ,przekaźniki,pompę(już kupiłem w razie "W") .dzięki panowie za podpowiedzi.wieczorem napiszę czy odpalił czy oddam go na złom.

 

[ Dodano: Pią Wrz 25, 2009 12:01 ]

Iskry nie ma na świecach...może to właśnie to...jeżeli tak to wymienić aparat zapłonowy i świece??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Jeśli nie ma iskry-sprawdź,czy dochodzi niskie napięcie do cewki (po przekręceniu kluczyka). Jeśli tak,a przewody wysokiego napięcia są ok,to prawdopodobnie padła cewka (Allegro 50-150 zł). PS.Jeśli Ci odpalił na benzynie,to pompa będzie ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki.będę dzisiaj próbował.

 

[ Dodano: Sro Wrz 30, 2009 09:53 ]

oddałem go do elektryka......i czekam co mi powie

 

[ Dodano: Czw Paź 01, 2009 11:11 ]

haaaaaaaaaa......nawet najstarsi górale by tego nieodgadli co się stało.....ano powiem wam ,że ...wentylator przetarł przewody.Pionta?TRZYMAĆ PORZĄDEK Z PRZEWODAMI!:beer:(200PLN!)

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności