Skocz do zawartości

Coś stuka vectra B


Gość C-I-N-E-K

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

Nie zakładałbym nowego tematu ale już sam nie wiem co to się porobiło..

 

Mam VB 99r dti

zrobiłem z tyłu zawieszenie bo mi coś dość głośno stukało okazało sie ,że tuleje pływające ale dla pewnoesci poszedł jeszcze komplet do dążka łącznika.

 

ok po wymianie nadal puka..

na stacji diagnostycznej zero luzów gdziekolwiek czy to przód czy to tył... diagnosta mowi ze moze tłumnik...

 

sprawdziłem popodkłądałem już na maxa kombinując i nadal stuka;/

 

co sna temat samego stukania jak to wygląda: dzieję się to na nie duzej predkości możliwe ,ze na większej zagłusza to szum kół itd... ale na wolnej prędkosci słychac dość wyraźnie.

najbardziej słyszalne gdy jadę po nierównościach jedną stroną auta albo pokonuję jakies małe górki .

 

Naprawdę nie wiem co to moze byc może ktoś coś podpowie?? gdzies czytalem ze bak plaiwa sie lzuzuje u mnie to tez jest ok.. szukalem tez luzów na plastikach w słupkach i nic wszystko sztywno siedzi.. może coś w kołąch ? ale ten dzwiek bardziej na uderzające 2 elementy o siebie...

 

prosze o jakies wypowidzi moze ktoś coś wie.. http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/idea.gif

 

pozdrawiam

 

poprawiłem tytuł/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz klocki

a dokladnie blaszke ktora je trzyma

 

o tulejach pisales w innym temacie ze wymieniles 4

a jest ich 10 wiec do sprawdzania dalej

i nie na szarpakach tylko recznie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuleje ok wymienione pływające reszta bez luzu sprawdzene na podnośniku łomem itd napewno ok. klocki dopiero wymienione .. blaszki nie skorodowane całe..

 

tak ,że nadal abra kadabra z tym pukaniem.. może coś w ręcznym ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ,że różne ale wymienione były właśnie i łącnziki te z podwójna gumą wachacz+drążek i oczywiście te stabilizujące przy ramie. tak ,ze wydaje mi się ,że to jednak nie będzie zawieszenie juz...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

a ja wiem bo mi też tak stukalo i bez potrzeby wymieniłem tuleje.... stukać może górna część amortyzatora, pomiędzy kielichem a amortyzatorem jest taka guma(której ni hu... hu... nie można kupić) i jak się troche zużyje to szpila amora tarabani o kielich.. najlepsze jest to że dźwięk przenosi się po drążkach i nie wiadomo gdzie to stuka... jeśli to nie będzie to możesz jeszcze zajrzeć do wnętrza baku odkręcając pompkę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności