Skocz do zawartości

Webasto - jak to obsługiwać


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od kilku dni jestem w posiadaniu Opla Omegi 2.5 TDS z bajerem Wabasto, czytałem na internecie o tym, ale nie mam kompletnie pojęcia jak to uruchomić... obok radia mam tajemniczy zegarek który ma 4 przyciski i podejrzewam że to służy do obsługi tego ale boję się tego tykać żeby czegoś nie zrypać... zresztą w schowkach znalazłem dwa tajemnicze pilociki... działają... po naciśnięciu jednego przycisku klakson wydaje dwa sygnały po naciśnieciu drugiego jeden sygnał... nie wiem jakiś straszak czy jak http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/laugh.gif

 

Ma ktoś coś podobnego u siebie w bryce... lub jakąś instrukcje albo co kolwiek

 

Z góry wielkie dzięki

 

poprawiłem w tytule/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piloty służą do zdalnego uruchomienia webasto. Jeśli np nie masz zegara sterującego lub nie zaprogramowałeś godziny uruchomienia możesz odpalić webasto pilotem nie wychodząc z domu. Pilot ten ma duży zasięg.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK piloty służą do obsługi WEBASTO http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/wink.gif

 

To chyba mam jakiś wypasik bo nie dość że mogę zaprogramować 3 godz to jeszcze pilociki

Mam jeszcze jedno pytanko :cry: jak się ustawia w tym zegarek http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/question.gif

 

Np. mamy godzinę 17:25 a na WEBASTO jest 13:14

 

Kombinowałem ale nic nie wykombinowałem... wydaje mi się że najlepiej odpiąć aku i równo w południe go podpiąć... ale chyba producent nie wymyślił tak archaicznego ustawiania czasu :wesoly: i napewno jest jakieś inne wyjście

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wypasik tylko standard:)

Co do ustawiania godziny to robisz tak że jednocześnie naciskasz przyciski: set, << , >> .

Wtedy zaczyna migać zegar i przyciskami <<, >> ustawiasz odpowiednią godzinę i naciskasz Set jako akceptację i już.

Zegar ma standardowo zaprogramowane 3 czasy włączenia. Aby wybrać standardową godzinę wystarczy nacisnąć przycisk Set, następnie go puścić i szybko naciskając << lub >> wybrać godzinę włączenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam przycisku Set... mam P szczałka góra dół oraz ręczny włącznik... dzis i tak byłęm zmuszony do wymiany akumulatora... po odpięciu i włożeniu nowego aku zegar sam zaczoł mrygac i ustawiłem godz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

proszę o rade nie znam typu webasto bo nic nie pisze jest to mały kwadrat z 4 przyciskami po bokach umieszczony pod zapalniczkom z lewej jest włącznik z drugiej ok u góry po bokach dwie strzałki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności