Skocz do zawartości

Zegary Combo 1.3 cdti 2005r


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Temat podświetlenia zegarów był omawiany kilkanaście razy ale nie mogę nic znaleść na temat licznika kilometrów.Otóż licznik ten działa tyle że muszę zaświecić latarką żeby odczytać przejechane km.Proszę o podpowiedź czy tam jest żaróweczka jeśli tak to jak się do niej dostać?Dodam że resztę podświetlenia jest ok.Jeszcze jeden problem.po każdym otwarciu drzwi od kierowcy zapala się światło w kabinie.Trochę upierdliwe.Można to jakoś ustawić? Combolota mam od 3 tygodni.Z góry dzięki za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamiętam to licznik kilometrów jest podświetlany osobną żaróweczką ( przynajmniej tak jest w astrze II, którą naprawiałem koledze), więc najprawdopodobniej czeka cię demontaż zegarów i wymiana żaróweczki. O ile pamiętam to żaróweczka jest zintegrowana z oprawką, ale takie powinieneś bez większych problemów dostać w każdym szanującym się sklepie moto lub stacji paliw. Co do oświetlenia - spróbuj odłączyć włącznik w lewych drzwiach - powinno pomóc. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Najprawdopodobniej będziesz musiał zdjąć ramkę obudowy licznika oraz górną plastikową osłonę kolumny kierowniczej. Nie za bardzo znam combo, ale powinny być od wnęki licznika u góry dwa wkręty typu torx (takie jakby gwiazdki). Potem po zdjęciu ramki odkręcasz śrubki mocujące zestaw zegarów do obudowy i chyba tak jak w Astrze II wyjdzie Ci cały licznik (gniazdo podłączeniowe jest chyba umocowane w korpusie deski). Po wyjęciu licznika szukasz żaróweczki, która podświetla kilometry, wymieniasz ją (są też inne kolory, np. LED) i składasz wszystko w odwrotnej kolejności. Ot i cała filozofia. Pozdrawiam no i czekam na efekty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.Odłączyłem włącznik w drzwiach i od razu lepiej.Czy ktoś podpowie od czego zacząć żeby wyjąć zegary?Dzięki.Pozdrawiam.

Sciągasz górną osłonę kierownicy podciągasz ją od tyłu i wyskakuje, z dolnej osłony od spody wykręcasz jedną śrunke od góry są dwa torxy też je odkrecasz i ściagasz dolną osłonę, potem trzeba wyciągnąć dolną osłonę deski, wyjmujesz ta mała pułeczkę odkecasz na dole dwa torxy i zdejmujesz, potem osłona licznika na dole dwa torxy i na górze jeden... ścoagasz osłonę i widzisz licznik, trzyma się na dwóch torxach i taki zaczepie u góry wyjmujesz licznik i wymieniasz żarówke podswietlenia przebiegu, od razu tez można wymienić trzy żaróweczki podsiwetlenia licznika żeby potem nie musieć drugi raz rozbierać....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

witam mam podobny problem z licznikiem kilometrów w astrze dwa.zleciał mi ostatnio pasek z alternatora i od czasu zalozenia go nie pokazuje kilometrów.jest mozliwe ,ze jakis bezpiecznik strzelil? wszystko inne dziala poprawnie.pomozcie jak mozecie pozdro:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nic prostszego sprawdź wszystkie bezpieczniki po kolei i tyle....choć bezpiecznik to nie bedzie raczej bo jeden odpowiada za całe podświetlenie zagarów i nie tylko.... byc może tez że akurat spaliła się żarówczka podświetlająca licznik kilometrów....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności