Skocz do zawartości

Astra G-Alusy 17x7.5 jakie opony?


Gość szpalsen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupilem ostatnio alusy 17x7.5 cala , z et 40 , chcialem założyć 205/40/17 na przód i 205/45/17 na tył , pierwszy wulkanizator mowił ze opony o szerokości 205 beda pasować , drugi natomiast powiedział że 205 to za małe że zrobi się stożek przez co opony nie bedą przylegać do drogi całą powierzchnią . tylko jednym bokiem. Mowił też ze 205/45/17 nie wejdą na tył , i wciskał mi 215/40/17 na przód i tył.

 

I tu sie was pytam , czy 205 rzeczywiście są za małe ?

Czy 205/45/17 rzeczywiście nie wejda na tył ?

Czy 215 nie są za szerokie jak na mój silnik ? Astra G 1.7 TD ,68Km.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wulkanizator trochę racji ma,bo 7,5" pod 205 jest za szeroka,ja mam 205,ale pod felgę 6,5"

dlaczego nie wejdą na tyl,to nie wiem,jak coś nie wchodzi,to właśnie na przód,bo ociera na skręcie

sam sobie gosciu przeczy,bo 215 zalecana przez niego jest przecież szersza

trochę mi nie pasuje to twoje ET 40,wychodzi z moich kalkulacji,że felga wejdzie prawie 1 cm w głąb nadkola

ja bym się w zadne zakupy opon nie pchal,tylko załozyl coś na próbę

dwa rozmiary na osiach (tak jak ty chcesz)mogą powodować,że ABS będzie głupiał,ale jednie twierdzą,że tak inni ,że nie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja obecnei jezdze na felgach 7,5x17 irmscher ET45, opona lezy normalnie na tej feldze, nie jest za szeroka, ale 215 lezała ładniej jakw czesniej jezdziłem.

przy et40 powinna byc granica, gdzie moze przycierac albo i nie, najlepiej sprawdzic na próbe,

Mowił też ze 205/45/17 nie wejdą na tył , i wciskał mi 215/40/17 na przód i tył.

opony 205/45/17 sa mało popularne, i sa drozsze niz 215/40.

jakby co to mozesz moje przymierzyc :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moge tez sie czegos spytac ?

bo chcial bym sobie zafundowac fele 16 ale nie wiem jakie opony itp bo szczerze te wasze kalkulatory sa dla mnie za trudne wiec jestem slaby :D i tez jak bym mogl to tak zeby licznie tez za wiele nie oszukiwal

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa rozmiary na osiach (tak jak ty chcesz)mogą powodować,że ABS będzie głupiał,ale jednie twierdzą,że tak inni ,że nie

I tu musze sie zgodzić. W moim przypadku tak było ( 215/45/17 przód oraz 225/45/17 tył ) i ciągle powyżej 20 km/h zapalał sie ABS co nie znaczy ze nie działał. Po wizycie u znajomego magika podpioł sie pod auto i faktyczne błąd wynika z tego iz przy wyzszych prędkościach powstaje różnica prędkości na osiach i komputer miał niespójne dane. Co sie okazuje baza opon które miałem wprowadzone nie posiadała tych rozmiarów. Po wprowadzeniu moich kółek i przejechaniu kilku km problem rozwiązany. :D Ile prawdy w tym wprowadzaniu rozmiarów to niewiem ale fakt ze od 3 lat niemam juz z tym problemów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności