Skocz do zawartości

zakładam gaz do astry 200 tyś przebiegu


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Podjąłem decyzję o założeniu gazu do mojej astry 1,6 8v X16SZ mimo że ma 200 tyś przebiegu i jest z 1995 r. Zrobiłem nią przez 2 lata 36 tyś km 3 zmiany oleju - od wymiany do wymiany nie dolewałem więc nie bierze, poza rozrządem wymieniałem uszczelkę pod głowicą i wtedy mierzyłem też owal na cylindrach - są wręcz idealne więc 200 tyś nie dało się we znaki. Teraz nie chcę zmieniać samochodu a okazuje się że przez najbliższy rok zrobię ok 25 tyś km więc inwestycja się opłaci. Znalazłem warsztat profesjonalny w Rzeszowie co założy mi instalację BRC (wszystko za wyjątkiem butli - bo butla w kolo zapasowe polskiej firmy na litere T.. bodajże :D) za 1500 zł.

 

Czy waszym zdaniem gra warta jest świeczki i cena instalacji jest ok?? Może polecicie inne warsztaty na Podkarpaciu np Sanok, Krosno, Tarnów, Rzeszów - raczej ta cześć województwa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena zależy od gazownika i danego zestawu, szukając - znajdziesz może i za 1200 - 1300.

BRC to dobre instalacje przy założeniu oczywiście - że będzie dobrze zamontowana.

Jeśli silnik jest "igła" to i warto się pokusić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co sądzicie o instalacji tomasetto a elektronika polska?? za 1400zł ?? rok gwarancji lub 60 tyś km

 

a za 1200zł mogą mi założyć prostą instalacje z regulacją na śrubę tzn chyba mniej elektroniki??

 

co o tym sądzicie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja bym ci polecał jednak juz instalacje 2-giej geeracji bo jezdzilem autem z taka i z taka instalacja i powiem ci ze mniej mam problemow z autem. chocby to ze jak jest juz 2 to auto ciagle moge jezdzic na benzynie a jak mialem 1 to po miesiacu czy dwoch juz to bylo wlasciwie niemozliwe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zdania, że 100pln nie ma co oszczędzać na instalacji, szczególnie, jak masz zamiar tym samochodem pojeździć. Również nie za dobrym wyborem jest szukanie gazownika "po cenie"... lepiej po opiniach ludzi, którzy już "zagazowali" i jeżdżą dłużej. Najdroższe jest poprawianie instalacji po wadliwym montażu, gdy np. butla jest zamontowana "do jazdy wstecz", lub check engine wyskakuje bo zła mieszanka, i inne... poczytajcie o problemach ludzi na forach internetowych... wiele, jak nie większość do źle dobrane komponenty do auta lub źle zainstalowane.

 

Ja bym brał na Twoim miejscu tylko II generację i BRC.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności