Skocz do zawartości

coś stuka, puka


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem na forum od dzis wiec jak cos to pomozcie mi we wszystkich sprawach dotyczacych forum otoz:

KUpilem samochod opel corsa b 1996rok z silnikiem 1,2 i podajze 48 km.

Jezdze samochodem od wakacji.

Moj problem polega na tym ze jak jade np. na jakis tzw wydmach czyli samochod tak jakby faluje to dochodzi do mnie z tylu takie jakby obcieranie, stukanie czy cos takiego. Wymienilem amortyzatory dalej to samo, wymienilem lozyska dalej to samo, w bagazniku nic mi nie stuka wiec nie wiem co to moze byc mozliwe ze to caly uklad wydechowy i on bije o belke ale teraz jest problem jak z nim zrobic tam są te gumy wymienilem je ale dalej mi sie wydaje ze rura jest za nisko na srodku ale pytanie teraz jak ja podniesc!??

 

 

Moim drugim problem jest takze stukot ale tym razem na dziurach:

najprawdopodobniej stukot dochodzi z pod konsoli tak jakby jakas srubka bila o jaka blaszke bardzo wkurzajace co z tym mozna zrobic?/ czy sciagnac konsole troche to potrwa wogule mam pytanie co mozna z tym jeszcze zrobic??

 

 

Prosze o pisanie mi co moge zrobic z tymi problemami na co zwracac uwage i wogule z gory thx jestem nowy wiec niewiem czy nuie pomylilem dzialu prosze o nie usuwanie tematu bede wam wdzieczny forumowicze:P:D :D

 

poprawiłem tytuł/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozliwe ze to caly uklad wydechowy

to jest możliwe.Wystarczy jak nią potarmosisz i będzie słychać gdzie uderza

ale też jest możliwe że jedna str. gdzie idzie guma jest odgięta wówczas będzie i niżej i pukać

a tak na przyszłość to proszę przeczytać regulamin i nie pisać dużymi literami

no i dobrze by było byś wpisał w profil jaki masz silnik to się przyda w przyszłości

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dochodzi do mnie z tylu takie jakby obcieranie, stukanie czy cos takiego

W CB często rura tłumika uderza o belkę., zwłaszcza przy większym obciążeniu i prędkości.

Nie Ty pierwszy piszesz o tym na forum.

 

Moim drugim problem jest takze stukot ale tym razem na dziurach:

najprawdopodobniej stukot dochodzi z pod konsoli tak jakby jakas srubka bila o jaka blaszke bardzo wkurzajace co z tym mozna zrobic?/ czy sciagnac konsole troche to potrwa wogule mam pytanie co mozna z tym jeszcze zrobic??

 

To też może być jeden z uroków CB: Stuka CI zawias maski, a dźwięk słyszalny jest w desce.

Uderz pięścią w maskę w okolicach zawiasów i zobaczymy czy to jest kłopot.

Jesli tak to podłóż jakieś gumy pod maskę w okolicach zawiasów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zawieszki(gumy) masz nowe i właściwe, to zostaje Ci (ile to możliwe) ew. regulacja wydechem tzn. przekręcenie poszczególnych elementów między sobą,

dodatkowo czynność - sprawdzenie zawieszenia silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności