Skocz do zawartości

Słabo świeci prawe tylne drogowe!!!!


Gość iver1982

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwna sprawa. W moim kombiku prawe tylne światło drogowe (ten łączone ze stopem na tylnej klapie, nie na karoserii) świeci jakoś dziwnie słabo. Komputer nie pokazuje spalonej żarówki, mimo to wymieniłem ją sobie na nową ale to nic nie zmieniło. Tylko to jedno tak dziwnie świeci. Jakieś pomysły co jest grane??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim kombiku prawe tylne światło drogowe (.... ) świeci jakoś dziwnie słabo.

... zdecyduj się - drogowe albo tylne ... pozycyjne, stopu czy p-mgła ... nie da się odpowiedzieć na pytanie pozbawione sensu ... Pozdro ... :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie do końca (albo za bardzo :wesoly:) doprecyzowałem o które światło chodzi. Pisząc drogowe miałem na myśli tylne czerwone światło które zapala się jednocześnie z przednimi drogowymi (najpierw są pozycyjne ale na nich się nie jeździ).

Tylna lampa w Vektrze C kombi jest dzielona po połowie na karoserię i tylna klapę. Słabo świeci mi te na klapie i tylko prawe.

Prędzej pisałem przez pomyłkę o łączonym ze stopem, ale te jest na karoserii (żarówka dwuwłuknowa).

Pomijając nawet które to światło to fakt że świeci bardzo słabo, nawet po wymianie żarówki nie jest normalny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa czynność... weź miernik i sprawdź czy przy obydwóch stronach masz to samo napięcie... jeśli nie trzeba szukać co powoduje spadek napięcia...

 

Acha i jak wymieniasz żarówki to w ramach przypomnienia napisze ze zalecana jest wymiana z obydwóch stron (prawa i lewa lampa) od jednego producenta

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie (..) doprecyzowałem o które światło chodzi. Pisząc drogowe miałem na myśli tylne czerwone światło które zapala się jednocześnie z przednimi drogowymi (najpierw są pozycyjne ale na nich się nie jeździ).

... weź jakąś książkę i poczytaj - jakie światła są w aucie, jak się nazywają i kiedy powinny świecic a kiedy nie ... coś mi się zdaje, że masz luki w wiedzy lub trudności z opanowaniem kilku świateł w samochodzie ...

... pierwsze słyszę, że z tyłu zapalają się światła z przednimi drogowymi ... mijania nie używasz :D:o:/ bo z Twojego opisu wynika jakbyś miał pozycyjne i drogowe - ciekawe ...

sprawdź

czy przy obydwóch stronach masz to samo napięcie..

... słuchaj się kolegi, bo mądrze pisze - może są zaśniedziałe styki i jest duży spadek napięcia ... a może po prostu - brudny klosz ... Pozdro ... ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności