Skocz do zawartości

Opony zimowe na jeden sezon


Gość dizel1982

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Potrzebuje kupić jakieś używane opony zimowe do swojej astry. Opony mają wytrzymać jeden sezon - góra dwa ponieważ to już chyba ostatnia zima tego samochodu u mnie. Czy możecie polecić coś konkretnego? Samochód bez wspomagania zatem ma się jakoś w miarę lekko kręcić, ABSu też nie ma. Mowię bo wiem że to ma znaczenie przy wyborze opon. Moje poprzednie zimówki były tak gówniane że na letnich lżej się kierownicą kręciło niż na zimowych a powinno być odwrotnie. Czekam na Wasze propozycje.

 

Pozdrawiam.

 

 

Myślałem o Goodyerach ultra grip z tym choinkowym bieżnikiem. Mam takie w vectrze i spisują się świetnie z tym że vectra ma wspomaganie, ABS TC ESP i inne systemy więc to teżz ma swoje znaczenie. Aha, wie może ktoś jaka jest minimalna głębokość bieżnika na oponie zimowej. Na allegro znalazłem właśnie wyżej wymienione opony z bieżnikiem 5mm. Wytrzymają one jeszcze góra 2 sezony czy 5mm to juz jest koniec opony?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od lat kupuje polska dębicę i nie narzekam ale z uzywanymi to jest klopot bo wiekrzos dlugo jezdzi ostatnia zime to znaczy zime z nazwy bo zima to nie byla jezdzilem na kleberach uzywanych i tez dobrze bylo tez musze wymienic zimowki ale zaryzykuje i moze objade kolejna zmie

 

 

zibi ci pomoze :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no to wiesz, ja będe szukał czegoś dobrego. Wiadomo że nie kupie łysej opony. Można znaleźć spokojnie na rynku takie dwu sezonowe. Tylko czy może orientuje się ktoś jaka jest minimalna głębokość bieżnika na której opona może jeździć? Bo nie wiem jakich szukać. Nie orientuje się w tych sprawach kompletnie i nie wiem czy np bieżnik o głębokości 5mm to dużo czy też może mało. No i oczywiście czekam na propozycje konkretnych opon. Przyznam że poszukuje czegoś właśnie w stylu ultra grip. Chodzi mi o ten bieżnik w kształcie choinki. Czytałem kiedyś w jakiejś gazecie że opony zimowe z takim bieżnikiem są najlepsze i maja najlepsze parametry dlatego też do vectry kupiłem ultra gripy i jestem z nich bardzo zadowolony. Problem w tym że cięzko znaleźć te opony używane i liczbie sztuk 4. Przeważnie jaką są to pojedyńcze sztuki a nie kupie nowych opon za ponad 1000zł do samochodu który pochodzi góra 2 sezony bo dłużej nie pociągnie ani karoseria ani silnik szczególnie że obie podłużnice z tyłu tu przy sprężynach są już pęknięte.

 

 

I jeszcze jedno Panowie. Stare zimówki zostały w zakładzie gdzie zmieniałem opony i teraz nie wiem jakiej szerokości mam kupić. Letnie mam 175/70/R13. Czy zimowe brać dokładnie takie samy czy inne?

 

 

Niestety na allegro opon R13 zimowych jest jak na lekarstwo. Dosłownie kilka sztuk. Boję się że pozostanie mi jedynie zakup nowych :D.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy może orientuje się ktoś jaka jest minimalna głębokość bieżnika na której opona może jeździć?

jeśli jeżdzisz nie wiecej jak tysiąc /m-c,to jak załozysz 4 mm bieżnika,to będzie jeden sezon i na smietnik,bo poniżej 4 mm zimówka jak jest trochę śniegu nie powinna być uzytkowana

na większości opon jest dodatkowy TWI własnie przy 4 mm

jeżeli nie masz wspomagania ,to proponuję 155/80R13

jeżeli masz problem z kupnem opon,to gwarantuję,że ci znajdę do 3 stów za/kpl

lub 4 stówy za 155/80R13 nówki,ale wieloletnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

155 nie będzie za wąska? Nie będzie mi na niej samochód zachowywał się jak "na lodzie"? I jeszcze pytanie, czy wogóle na tą felge wejdzie mi opona 155 ... ? Felgi nie były zmieniane, są te co były od nowości w tym samochodzie.

 

 

Teoretycznie w instrukcji obsługi mam napisane przy zimówkach 155/80/R13 natomiast letnie mam założone 175. Czy felga nie będzie za szeroka na 155? Czy może ewentualnie szukać czegoś w rozmiarze 165? Znalazłem na allegro nowiutkie ultra gripy 7 za 130zł. Rozmiar 155. Myślę że to atrakcyjna oferta. Tylko musze jeszcze sprawdzić rok produkcji opon i jeśli wszystko będzie pasowało to je chyba wezmę. O ile włoże na tą felge 155 ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. No niestety goodyearów nie będzie bo są z nimi poważne problemy. 155/80/R13 już wogóle niema w produkcji natomiast 175/70/R13 wszędzie brakuje. Sprawdzałem w kilku hurtowniach w Warszawie i niestety niema. Co lepsze brak ich również na magazynie u producenta. Natomiast wpadła mi w oko inna opona i w hurtowniach mi ją bardzo polecali a mianowicie FULDA KRISTALL MONTERO 2 155/70/R13. Co sądzicie o tej oponce i czy taka opona będzie pasowała do astry? Szerokością jest ok ale martwi mnie ten drugi indeks - wysokość. Czy nie będzie za niska? Dodam że Fulda wogóle nie produkuje opony montero 2 w rozmiarze 155/80/R13. Czekam na pomoc w tej sprawie bo mają ostatnie 2 sztuki tych opon i muszę je jutro rano zaklepać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

155/70/R13.

z tym to do Uno,a nie astry

szukaj dalej

dlaczego nie te http://www.opony.com/opony/1195_kormoran_snowpro.html

cena dobra,opory małe,bo jezdziłem na takich i żal bylo zmieniać na lato-powód,właśnie brak wspomagania w Punto

jeśli Ultra Grippy ci przypadły do gustu,to coś w polskim opakowaniu,czyli UG 5 jako Frigo 2

http://www.opony.com/producent1.asp?link=&id_produktu=574&producent=D%EAbica&model=Frigo%202&f=lista

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Fulde Kristall montero 2 175/70/R13. Dałem po rabacie w inter carsie 149zł za sztukę. Po wczorajszej i dzisiejszej jeździe mogę naprawde tą opone polecić. Przy jeździe po kałużach znajdujących sie w koleinach opona sprawuje się wyśmienicie zatem musi mieć bardzo dobre odprowadzenie wody, hamowanie na takim topniejącym śniegu też super, hamowanie na mokrej nawierzchni również bardzo dobrze. Na suchym przy prędkości ok 100km/h trochę bardziej ją słychać niz letnie ale ogólnie trakcja i przyczepność znakomita. Aha, jeśli ktoś niema wspomagania i zastanawia się czy wziąć tą opone w szerokości 155 czy 175 to mogę śmiało powiedzieć że przy 175 kreci się naprawde leciutko. Dużo lżej niż na letniej o takiej samej szerokości a na mokrym to jednym palcem w miejscu można kręcić, tak jakby wspomaganie było. POLECAM!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności