Skocz do zawartości

vectra c 2006 ESP, komputer pokładowy


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

mam takie nieco lamerskie pytanie. być może głupio to zabrzmi ale musze zapytac bo nie daje mi to spokoju. mianowicie : nie wiem czy w mojej vectrze mam ESP i komputer pokładowy. stan rzeczy jest taki : sprowadziłem wczoraj dla siebie ople vectre 1.9 CDTI 101KM ( tak wiem żę to najsłabszy motor ale mi wystarczy i nie o nim chce rozmawiac :o , z sierpnia 2006 roku. wersja raczej ok, 6 poduszek, klima automatyczna, wielofunkcyjna kierownica itp. ale zacząłem w końcu poszukiwac gdzie jest np włącznik ESP. i w ściągnietej instrukcji zobaczyłem że jest on na panelu centralnym obok radia. ale u mnie nic takiego nie ma? i nie wiem czy to mozliwe b w samochodach za ponad 10000 euro nie było ESP????by było ciekawiej wszedłem na mobile.de i zacząłem przeglądac tamoferty sprzedaży vectr. i włąsciwie każda tam z oferowanych ma w opisie ESP, ale na zdjęciach u żadnej nie zauważyłem przycisku od ESP. więc jak jest z tym układem ESP ? czy oznaką jego obecności jest ten przycisk ? bo skoro tak to wychodzi na to że większość handlarzy tam pisze bzdury wpisujac ESP że jest skoro na fotkach nie widac przycisku. Jeśli ktoś może rozwiać moje wątpliwości to prosze o odpowiedź. i pytanie drugie . kwestia komputera pokładowego. kurcze bo tu też tego nie widze. w starej zafirze to przynajmniej był taki monochromatyczny wyświetlacz i przełącznikiem przy wycieraczkach zmianiało sie opcje średnie spalanie itd a tu nic takiego nie ma :D jak by było tego mało to dali tu duży wyświetlacz pomarańczowy z radiem CD50 Phone i owszem radio i tel działa , ale gdzie tu komputer??? nadmieniam że w tym menu co sie wyświetla wysoko mam tylko ikonkę nutki i tel, i wybór między tymi dwiema. i sam nie wiem co mysłeć . czy te vectry są tak słabo wyposazone? kurde bo w czasie kupna skoncentrowałem sie na sprawdzaniu stanu technicznego i dokumentów nie zważająć na opcje. a teraz wychodzi że to jakiś podstawowy model, mimo że ma te niklowane listewki przy oknach, halogeny itd....

Jeśłi ktoś może mi wyjaśnić jak to w końcu jest z TYM ESP i komputerem to będe wdzięczny. bo zaczynam żałować czy nie lepiej było wybrać passata. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przed uruchomieniem silnika zapala się kontrolka ESP i po chwili gaśnie to znaczy że jest, ESP pewnie automatyczne bez możliwości wyłączenia i uruchamia się automatyczne gdy jest konieczne - mogę się mylić (ja tak ma w Omegatorze z TC - zapala się jak np. wchodzę ostro w wiraż), co do komputera to muszę się właściciele tych modeli wypowiedzieć

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już wiem co z tym ESP. mam go jednak. bo znalazłem w necie co i jak. po prostu od 2003 roku nie dawali juz przycisku by odłączać ESP. a jego obecność można najlatwiej stwierdzić zaglądająć pod maskę i w górnym rogu od strony kierowcypowinna być taka mała skrzyneczka i powinno pisać ESP lub TC. z tego co wiem to możliwość rozłączenia ESP przyciskiem na konsoli dali tylko w wersjach GTS. jeszcze musze więc kwestię z tym komputerem rozwiązać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość zbyszek670

Kolego to znaczy kompa nie masz bo powinno byc jeszcze auto tak jak u mnie. U mnie są trzy przedziałki nutka GPS i auto.Ale ja mam CD 70 NAVI.A jeszcze jedno motorki 1.9 CDTI maja 8V 120 KM , 16V 150 km.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności