Skocz do zawartości

x12sz z MPi ??


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

powiedzcie mi co trzeba wymienic aby zrobic w x12sz wtrysk wielopunktowy?

czy wtrysk od nexii/lanosa bedzie pasowal?

jaki bedzie przyrost mocy?

ile taka zabawa moze kosztowac?

warto?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

..nie warto...1.2 jest zdeka nie rozwojowy..nie ma sensu w niego sie bawić..przynajmniej takie jest moej zdanie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

z samego mulitryesku 20ps? jakoś jestem sceptycznie do tego nastawiony... na OCFC jest do sprzedania c20ne w komplecie za 1500 zł z możlwioscia montarzu..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

wiem wiem, klari sprzedaje.. ale swapowac narazie nie chce, nie mam kasy na ubezpieczenie i utrzymanie takiego żłopa ;D

 

co do 20hp to wlasnie slyszalem ze z samego wtrysku. nie wiem czy to bajki czy nie, nie widzialem ani takiego silnika ani wykresow z hamowni. dlatego pytam tutaj :roll:

 

mam do wziecia taki wtrysk z rozwalonej nexii..

 

Zynio kombinowal cos z takim wtryskiem przy c16nz

http://forum.opel24.com/tematy10/185.htm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

hmm...tzreba by sie nad tym zastanowićdo tego musiałbyś grzebnąć kolektor wydechowy..najlepiej zrobić...mam takiego znajomego sam robi doloty i wyloty..:roll: zrobił mi w meganie i jestem zadowolony....bardziej niż bardzo...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

taa... a miales kiedys taki silnik w omedzie? bo ja z kumplem nie mamy problemow zeby spalic nim 13 :roll:

mit o c20ne spalajacym 8 litrow wkladamy miedzy bajki zaraz za kubusiem puchatkiem. czlowieku, dzisiejsze dwu litrowe konstrukcje zadko spalaja w praktyce mniej niz 9-10 litrow, wiec sadzisz ze stary silnior z przelomu lat 80/90 spali mniej? lol

 

ps. Klari, ktory sprzedaje ten silnik, mial go w corsie b i sam napisal ze spalanie ma ok 10 litrow 8)

 

a teraz koniec offtopicowania i wracamy do mojego pytania, czyli co zrobic aby z x12sz zrobic silnik z wtryskiem wielopunktowym :oops:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

a no właśnie że miałem taki silnik w omedze B, dokładnie X20SE - 8 zaworowy i palił mi 8 litrów benzyny i 10 litrów gazu przy normalnej jeździe. Przy jeździe na dziadka palił 7,5 litrów benzyny i 9 litrów gazu, w mieście palił od 13 do 15, przy ostrej jeździe na trasie palił 10 litrów benzyny i 12,5 gazu.

 

I to była omega która waży 1600 kg a nie corsa... więc żadnych bajek nie opowiadam.

 

Tylko po wymianie oleju okazało się że był zalany motodoktorem i spalanie zaczęło wzrastać i olej żarł. Miał 7 barów kompresji a powinien mieć ze 13 więc nie dziwota.... dlatego zrobiłem przekładke na 3.0, ale puki jeździł na doktorze trzymał wartości fabryczne

 

a co do stwierdzenia żę stare silniki palą więcej niż nowe to próbujemy, bo ja ostatnio swoim 3.0 z omegi A przy jeździe na dziadka spaliłem 8 litrów na trasie przy prędkości 100 km/h..... spróbuj tego na nowiótkiej Vce.... ktoś jeszcze coś ma do starych konstrukcji???

 

Taki 2.0 w dobrym stanie nie pali więcej, spytaj się Tomcio palucha, ma taki sam w dobrym stanie.

 

Jeśli kupujecie te C20Ne zakatowane i myślicie że będzie dobrze to powodzenia, ale te silniki mają po 15 lat i nie oczekuj od niego że bedzie Ci palił jak fabryka. Kup go zrób na zicher to zobaczysz co to jest stary silnik bo tak naprawde jeśli chodzi o współczynnik ekonomia/trwałość/wydajność....to u opla liczą się 3 silniki, stara 8 zaworówka, 12 zaworowy 3.0 i C30SE, reszta to z mojego punktu widzenia to chłam, bądź duży kompromis....

 

Ponadto, jeśli 20ne nawet troche więcej pali niż ten co był w omedze B, to polecam Ci szukać X20SE z omegi B, to taki sam silnk... pali na pewno tyle ile mówie... przy korsie wiecej nie spali....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności